Gintama – Öneri

Gintama Önerisi


-Japonya’nın Edo döneminin sonlarına doğru ” Amanto” adlı uzaylılar Dünya’yı istila etmeye başlar. Bu sayede dünyalılar ile uzaylılar arasında bir savaş kopar. Savaş sırasında bir çok kişi hayatını kaybeder. Sonunda dünyalılar uzaylıların teknolojisine yenik düşer ve teslim olur. Bundan sonra hikaye alternatif bir Edo’da geçmeye başlar. İstedikleri gibi davranmaya başlayan ve Edo şehrinde diledikleri gibi dolanan Amantoların bu kadrı yetmezmiş gibi Japon Hükümeti Bakufu, atalarından kalan öğretilere karşı gelerek samurayların kılıç taşımasını yasaklar.
Bu yasaktan nasibini alan samuraylardan biri olan Sakata Gintoki; nam-ı değer Yorozuya Gin-chan ücreti ödendiği sürece her türlü saçma ve tuhaf işi yaprak hayatını sürdürmeye çalışır. Bazı olaylar sonucu dünyanın en sıradan, en sıkıcı ergeni ve otaku Shinpachi ve evrenin en güçlü ırklaından biri olan Yato klanına mensup Kagura ile yolları kesişir. Bundan sonra başlarından binbir ürlü olay geçecek olan bu ilginç grup; davranışları ve olaylar karşısında verdikleri tepkileriyle isimlerini, anime tarihine altın harflerle yazdıracaktır.

s6.postimg.cc | Anime, Anime funny, Gintama wallpaper

Animenin adı: Gintama ( Diğer isimleri: Gin Tama, Silver Soul, Yorinuki Gintama-san)

Tür: Tarihi, aksiyon, parodi,samuray, bilim kurgu, shounen, komedi.

Kaynak: Manga

Yazar: Hideaki Sorachi ( Hikaye & Çizim)

Bölüm Sayısı: Toplam 10 Sezon + 3 Film ( çıkacak olan son film The Final ile birlikte) + Ova + Jump Festa Specials ( 265/ Gintama: Shinyaku Benizakura-hen/ Gintama: Kanketsu-hen-Yorozuya yo Eien Nare/ 51/ 12/ 13/ 12/ 14/ 4/ 4/ Gintama: The Final)

Bölüm Süresi: 24 dakika

Animenin Devam Durumu: Manga sona erdi çıkacak olan son filmle animede sone ermiş olacak.

Stüdyo: İlk sezon, Benizakura-hen ve 2 special bölüm stüdyosu: Sunrise, diğer sezonlar: Bandai Namco Pictures

Yaş Sınırı: Gintama 2015 ve Gintama: Shinyaku Benizakura-Hen: R – 17+ (Şiddet & Argo)
Kalan tüm seriler: PG-13 – 13 Yaş üstü

İMDb: 8.6/10

MyAnimeList:
Gintama 1. sezon : 8.9
Gintama 2. sezon : 9.09/10
Gintama 3. sezon : 9.04/10
Gintama 4. sezon : 9.11/10
Gintama 5. sezon : 8.98/10
Gintama Porori-hen (Slip Arc) : 8.53/10
Gintama Shirogane no Tamashii-hen ( Silver Soul Arc) : 8.80/10
Gintama Shirogane no Tamashii-hen/ Kouhan-sen ( Silver Soul Arc/ Second Half War): 8.84/10
Gintama Movie 1 : Shinyaku Benizakura-hen: 8.52/10
Gintama Movie 2 : Kanketsu-hen/ Yorozuya yo Eien Nare : 8.97
Gintama Umai mono sa Atomawashi ni Suru to Yokodorisarare kara Yappari Saki ni Kue : 8.10/10
Gintama Shiroyasha Koutan : 8.34/10
Gintama: Nanigoto mo Saiyo ga Kanjin nano de Tasho Senobisuru Kurai ga Choudoyoi : 8.08/10
Gintama’: Futon ni Haitte kara Buki Nokoshi ni Kizuite Neru ni Nerenai Toki mo Aru : 8.1/10
Gintama°: Aizome Kaori-hen : 8.42/10
Gintama: Monster Strike-hen : 7.36/10

KARAKTER TANITIMLARI

( ana karakterlerin tanıtımı spoiler içermektedir)

Sakata Gintoki

Sakata Gintoki | Gintama Wiki | Fandom-Baş karakter demeye bin şahit gereken, animenin baş karakteri olur kendileri. Yorozuya Gin-chan’ın kurucusu ve patronudur. Her ne kadar patron olsa da evinin kiraasını ve çalışanlarının parasını ödeyemeyen birisidir. Eskiden Joui Asileri Savaşı’nda yer alan ” Shiro Yasha ( Beyaz Şeytan) ” lakaplı kişidir. Bu savaştan sonra belinde tahta kılıcıyla aylak aylak gezen birisidir. Nerede doğduğu, ailesine ne olduğu bilinmiyordur. Çocukluğunu ıssız savaş alanlarında yemek ve silah bulmak için çalıştığından, çevresindeki köylüler tarafından ” Ceset Yiyen Şeytan” lakabını almıştır. Hakkındaki söylentileri araştırmaya giden Yoshida Shouyou ile tanışır ve Shoka Sonjaku’nun ilk öğrencisi olur. Kılıç ustalığını burada öğrenmiştir. Çoğu fakir olan öğrencileri topladıktan sonra varlıklı ailelerin ilgisini çekmeyen başlayan okulda, seride çokça göreceğimiz Katsura Kotarou ve Takasuki Shinsuke ile tanışır. Bir takım kopan olaylar sonucu bu üçü Joui Asileri Savaşı’na katılır. Orada Sakamoto Tatsuma ile tanışır. En sonunda bu üçü ile yolları ayrılır ve önceden bahsettiğimiz Yorozuya’yı kurar.


Kagura

Kagura | Gintama Wiki | Fandom-Evrenin en güçlü ırkı olan Yato klanına mensup birisidir. Eskiden Rakuyo Gezegeni’nde ailesiyle birlikte yaşamıştır. Evinde olan olaylar sonucu orada tek başına yaşamaya başladıktan bir süre sonra, bir uzay gemisinin dışına tutunup Dünya’ya gelmiştir. İlk geldiğinde bir yakuza yanında çalışmaya başlamıştır. Hemen sonrasında Gintoki ve Shinpachi ile tanışır ve kendini güç kullanarak Yorozuya’da çalıştırır. Trollük konusunda Gintoki’ye kafa tutan birisidir. Ayrıca Gintoki’yi abisi/babası gibi görür ve ondan öğrendiği – çoğu saçma olan- şeyler vardır. İzleyenlerin çoğu Shinsengumi’nin sadist prensi Okita Sougo ile shipler ve OkiKagu shipi Gintama’nın en popüler shipidir. Sürekli cümle sonlarına ” aru aru” diye eklediğinden ve çarpık Japonca’sından dolayı ” Çinli, Çinli Kız” diye lakabı vardır


Shinpachi’nin Gözlüğü

shimura shinpachi - uludağ sözlük

-Dünya’nın en gereksiz, en sıkıcı, en sıradan ve otaku olan Shimura Shinpachi’nin gözlüğü olma göreviyle animede yer alan karakterlerden birisidir.

┈┈୨୧┈┈ | Wiki | Anime Amino

 

 

 

 

Hislerini anlayamadığımız için nasıl bir duygu içerisinde bilmiyoruz ama sürekli kırıldığı için belli ki bu görevden memnun değil.


BAZI YAN (?) KARAKTERLER:

Top 10 Male Supporting Characters, Which Gintama Guy Got First? [Japan Poll]-Şimdi az çok ana karakterlerden bahsettiğimize göre diğer karakterlere geçebiliriz. Ancak şunu belirtelim ki bu seride herkes ana karakter! Mangaka Goril-san, hiçbir karakterizi yedirtmiyor ve hepsi yer yer karşımıza tekrar tekrar çıkıyor. Yorozuya’nın sevimli mi sevimli maskot köpeği Sadaharu, Zura değil Katsura olan teröristlerin elebaşı ve onun en yakın arkadaşı Elizabeth, Shinsengumi’nin lideri goril stalker Kondo-san, mayonez delisi alter egosu otaku olan şeytani komutan yardımcısı Hijikata-san, sadist prens Okita-kun, Gin-chan’ın sadık mazoşist ninja stalkerı Sachan, Shinpachi’nin yemek pişirmede berbat olan ablası Otae, basurlu ninja Zenso ve halkını anlamak için her türlü saçmalığa katlanan Shogun’dan tutunda daha nicelerine uzanan geniş yelpazesiyle kendinizi onların yerine koymaktan geri tutamayacağınız harika karakterler yer alıyor. Ayrıca şöyle bir bilgi verelim serideki bütün karakterler gerçek tarihten var olan insanlardan esinlenerek oluşturulmuştur.

Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Başka bir yazıda görüşmek dileğiyle!

Diğer içeriklerimize bakmayı unutmayınız!

anime girl waving goodbye | Tumblr

Post Author: Kamikato

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir