Cowboy Bebop – Öneri

Önereceğim anime: Cowboy Bebop. Çok sevdiğim bir bilim kurgu animesidir, eski tarz nostaljik çizimleri ve hikaye akışıyla beni etkileyen bir yapımdır kendisi. Herkesin tereddüt etmeden izlemesi gerektiğini düşünüyorum


Netflix'ten Cowboy Bebop dizisi müjdesi [Video] - LOG

Animenin İsmi: Cowboy Bebop

Türü: Bilimkurgu, dram, komedi, macera, seinen

Yazar: Hajime Yatate

Bölüm sayısı: 26 Bölüm süresi: 20-25 dakika arası

Devam durumu: Bitti

Stüdyo: Sunrise

Yaş sınırı: 17+ (Şiddet&Argo)

İMBd Puanı: 8.9

Myanimelist Puanı:8.79

Animenin Konusu:

Yıl 2021 gezegenler arası seyahat mümkün hale gelmiştir. Ancak, gezegenler arası seyahatte büyük bir düzensizlik vardır ve bu düzensizlik büyük bir felakete yol açarak, ayın yok olmasına sebep olur. Yok olan ayın parçaları dünyaya düşer;milyonlarca insan ölür, insanların büyük bir kısmı yeraltına sığınır yada dünyadan göz ederek mars venüs gibi gezegenlere taşınırlar. Cowboy Bebop, bu olaydan 50 yıl sonra, 2071 yılından başlayarak gerçekleşen olayları konu alır. Spike Spiegel ve iş ortağı Jet Black güneş sisteminde faaliyet göstermekte olan iki haydut avcısıdır.

Karakterler
Spike SpiegelFaye ValentineJet BlackEdwardEin

Cowboy Bebop Spike Spiegel posing in 2020 | Cowboy bebop, Cowboy bebop anime, Cowboy bebop wallpapers

Mars doğumlu, 27 yaşında. Üreticileri, ismini “cool” geldiği için bu şekilde koyduklarını belirtmiştir. Görünüş olarak uzun ve incedir. Kabarık kumral saçlı ve kırmızımsı-kahverengi gözleri vardır. Ana silah olarak yabancı kullansa da, “jeet kune do” dövüş stilinde de ustadır.

Cowboy Bebop Faye Valentine, Transparent #962173 - PNG Images - PNGio

 

54 yıllık bir uykuya yatırılan (dondurulan) ve uyandırıldığında kendini bir borç batağında bulan dolandırıcı kadın karakter. Silah kullanır, yakın dövüşü becerir, güzel de pilotluk yapar. Fakat kumarda da büyük borçlara girdiği için başı beladan hiç kurtulmaz.

Cowboy Bebop Jet Black hands behind head in 2020 | Jet black cowboy bebop, Jet cowboy bebop, Cowboy bebop

Eski ISSP dedektifi (iç güneş sistemi polisi) ve “Bebop” ın sahibi. “Black Dog” olarak da biliniyor. 36 yaşında olması onu daha çok babacan konuma sokmuş olsa da; silahı, kasları, mekanik bilgisi, pilotluğu ve gerekirse kılık değiştirerek soruşturmasını sürdürebilmesi iyi bir “kelle avcısı” olma konusundaki yeteneklerini kanıtlıyor.

Download Ed From Cowboy Bebop - Sitting - Full Size PNG Image - PNGkit

Dünya’dan 13 yaşında dahi bir bilgisayar korsanı (hacker). Her dahi gibi biraz garip olan, seri boyunca bir yere yürümektense koşmayı, sürünmeyi, yuvarlanmayı, amuda kalkıp gitmeyi tercih eden yalın ayaklı kızımız konuşmalarını da anlamsız ama kafiyeli kelimelerle sürdürmeyi sevmektedir.

Ein Cowboy Bebop Transparent, HD Png Download , Transparent Png Image - PNGitem

Zekası yapay olarak geliştirilmiş, süper zeka laboratuvar kaçkını bir köpek. Telefona bakıp, internette gezebilen, araba direksiyonu bile kullanabilen bu köpek, diğer karakterler tarafından sadece sıradan bir köpek olarak görülür.


Diğer yazılarda görüşmek üzere! 

Yazar: İlteber

Post Author: Kamikato

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir