Rengoku Kyojuro

 

📌 KARAKTER TANITIMI→

🔥 Kyojuro Rengoku


 

“Dik durun ve gurur duyun. Ne kadar zayıf veya değersiz hissederseniz hissedin, kalbinizi yakmaya devam edin. Dişerinizi gıcırdatın ve ilerleyin. Bir topun içinde kıvrılıp saklanırsanız, zaman siz kederin içinde yuvarlanırken geçecek!”

 


→Cinsiyet: Erkek
→Irkı: İnsan
→Yaşı: 20
→Doğum Günü: 10 Mayıs
→Boyu: 177 cm
→Kilo: 72 kg
→Saç Rengi: Altın arasında kırmızı kesitler.
→Göz Rengi: Altın arasında kırmızı şeritler.
→Askeri Durumu: İblis Avcısı En Üst Rütbe Asker. (Hashira demektir. İblis avcılarının gelebileceği son rütbe)
→Nefes Biçimi: Alev (Ateş.)


 

 

📌Ailesi:


Rengoku

 

 

    • Shinjuro Rengoku (Babası)
    • Ruka Rengoku (Annesi)
    • Senjuro Rengoku (Erkek Kardeşi)

 

 

📌Görünümü:


Rengoku

Kyojuro, uzun boylu ve atletik yapıya sahip genç bir yetişkindir. İki omuzunun yanlarına gelecek uzunluktaki altın sarısı saçlarının omuz kısımları patlamayı temsil eden kırmızı renkte aralıklar içerir. Siyah, çatallı kaşlara ve beyaz göz bebeğinden kırmızıya dönen altın rengi gözlere sahiptir. Kyojuro; kahverengi bir gakuran gömlek, belinin etrafından dolaşan beyaz bir kemer ve hakama pantolondan oluşan normal İblis Avcısı üniformasının daha soluk kahverengi bir versiyonunu giymektedir. Bunun üzerine beyaz, kırmızı ve sarı; sonlarına doğru alev/ateş desenli ve babası Shinjuro’nun Alev Hashirası olduğu zamanlar giymekte olduğu haoiriyi giymektedir. Buna ek olarak siyah çorap üstüne kırmızı ve sarı alevli bir bant takmaktadır.

 

 

📌Kişilik:


Kyojuro, bir Hashira olarak görevleri konusunda oldukça heveslidir ve çoğu zaman neşeyle eksantrik olarak karşımıza çıkar. Samimi, nazik ve bir o kadar dürüst olan Kyojuro; olağan üstü çalışmalarından ve ağır disiplininden dolayı genç yaşında Hashira olmuş biridir. Güç konusunda muazzam olmasının yanı sıra güler yüzü ile en dikkat çeken karakterlerdendir. Genç yaşta annesi tarafından kendisine aşılanan ahlak kurallarına ve ilkelerine bağlı olan onurlu bir savaşçıdır. En önemlisi ise güçlü doğanların güçsüzleri korumakla görevli olduğu inancıdır. Ayrıca kardeşini dünya üzerinde en çok sevdiği kişi olarak adlandırmaktadır. Onun için yapamayacağı bir şey yoktur.Rengoku

 

 

 

📌Güçleri ve Yetenekleri:


İblis Avcıları birliğinin bir Hashira’sı olan Kyojuro aşırı güçlü bir İblis Avcısı’dır. Gücü bütün Alt Aylara yetecek seviyededir. (Muzan’ın en güçlü iblislerinin 7-8-9-10-11-12 numaralı Ay’ları) Üst Ay 3 numara olarak bilinen Akaza da gücünün farkına varıp onu iblis olmaya çekmeye çalışmıştır. Ancak annesinin ona aşıladığı “Güçlüler, güçsüzleri korumalıdır.” bilinci sayesinde reddetmiş, onla savaşmıştır. Savaş ruhunun aşırı yüksek olması ve ilkelerine bağlı olması sayesinde Akaza çok etkilenmiştir. Buna ek olarak Saydam Dünya’yı açmaya çok yakındı. (Saydam Dünya’yı açabilen çok az İblis Avcısı vardır.)

Rengoku

 

 

📌Doğal Yetenekleri:


🔥Usta Kılıç Kullanıcısı: İblis Avcısı Birliğinin bir Hashira’sı olan Kyojuro, tüm organizasyondaki en güçlü ve yetenekli kılıç ustalarından biridir. Kılıç konusundaki ustalığını en iyi şekilde Akaza ile yaptığı savaşta sergilemiştir ve burada ağır yaralandığında bile Üst Ay’ı kendi başına tutabilir.

🔥Güçlendirilmiş Güç: Kyojuro, o sırada ağır yaralanmış olmasına rağmen, Akaza tarafından “inanılmaz” olarak nitelendirilen büyük bir kavrama gücüne sahipti. Etrafında olan her durumu takip edebilmiş, kendini etraftaki insanların güvenliğini sağlayabilmek için konumlandırmıştır.

🔥Geliştirilmiş Hız: Kyojuro, Tanjiro gibi eğitimli bir İblis Avcısı’nın bile göremediği veya takip edemeyeceği ve hatta bununla yerde titremeye neden olabileceği müthiş bir hıza sahipti. Akaza bu yüksek hızından da etkilenmiştir.

Rengoku

 

📌Kılıç Ustalığı:


Alev Nefesi (炎 ほ の お の 呼 こ 吸 き ゅ う, Honō no kokyū) Temel nefes tarzlarından biri olan bu stil, eski zamanlardan beri Rengoku ailesindedir.
Kyojuro’ya da babası tarafından aktarılmaktadır.

Rengoku

 

🔥Birinci Biçim: Bilinmeyen Ateş. (壱いちノ型かた不知火しらぬい, Ichi no kata: Shiranui)

🔥İkinci Biçim: Yükselen Kavurucu Ateş. (弐にノ型かた昇のぼり炎えん天てん, Ni no kata: Nobori en ten)

🔥Dördüncü Biçim: Açılan Alev Dalgalanması. (肆しノ型かた盛せい炎えんのうねり, Shi no kata: Sei en no uneri)

🔥Beşinci Biçim: Ateşten Kaplan. (伍ごノ型かた炎えん虎こ, Go no kata: Enko)

🔥Dokuzuncu Biçim: Rengoku (玖くノ型かた煉れん獄ごく, Ku no kata: Rengoku)

 

📌Savaşlar:

  • Mugen Tren Arc’ı:
    🔥Rengoku vs Akaza

(Fan Yapımı Rengoku VS Akaza)

 

 

📌Sevdiği Şeyler:

Sumo güreşi izlemeyi ve tatlı patates yemeğini çok sever. Mugen Tren Arc’ında yemesi ve “Umai!” diye bağırışı çok ünlüdür. :”)

 

📌Kendi Görüşüm:


Gurur, azim, saygı ve sevginin vücut bulmuş bir hali Rengoku-san. Kimetsu no Yaiba serisinin en güler yüzlü ve bir o kadar da öfkelenebilecek bir karakteri. İçerisinde bulunduğu duruma her türlü ayak uydurabilme haricinde de insanları iblislerden üstün tutabilmekte ve insanları korumak için savaşmakta. Ölümden korkmuyor, güçlünün güçsüzü korumak için var olduğunu savunuyor. Bence gerçekten insan üstü bir karakter. Seride en sevdiğim karakterlerden. Bu seri ne kadar olumlu ve olumsuz eleştirilse de bence izlenmeye değer. Bütün karakterlerin bir geçmişi var ve bu ayrıntılı işlenmiş. “Bu KiM kİ aQ” demeyeceğiniz şekilde yapılmış. Tarafsız ve nötr izlerseniz gerçekten olumlu bir görüşünüz olacağına inanıyorum ve sizlere tavsiye ediyorum.


 

🔥Karaktere anime üzerinden kişisel puanım: 9/10

 


📌🌸Sizlere bu hafta tanıttığım karakter Kyojuro Rengoku oldu. Umarım eğlenmişsinizdir. Rengoku için çıkan özel bölümü sitemizden okuyabilirsiniz. 🙂 Keyifli Okumalar Anime Manga Bilgileri Aliesi, Yorum Yapmayı Unutmayın! ~


 

Rengoku

 

⇒Yazar: Kanae
Editör: Kamikato

 

 

 


Önceki Tanıtımlar için Buraya Tıklaynız.


Post Author: Kamikato

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir