Krul Tepes

 

 

📌 KARAKTER TANITIMI→

🧛🏻‍♀️ Krul Tepes


 

“Haha Aşk mı? Sevdiğin tek şey benim gücüm Ferid!”

 


Krul Tepes

→Cinsiyet: Kadın
→Irkı: Vampir
→Yaşı: 1200+
→Doğum Günü: 27 Ekim
→Boyu: 145 cm
→Kan Grubu: AB
→Rank: 3. Ata (Third Progenitor)
→Bulunduğu Üyelikler:
1. Yunanistan’da Karanlık Çağ (Eskiden)
2. Asalet (Eskiden)
3. Sanguinem Vampirleri

 


 

 

📌Ailesi:


 

 

Krul Tepes

    • Annesi (bilinmiyor)
    • Ashera Tepes (Asuramaru,Abisi)

 

 

📌Görünümü:


 

Krul Tepes, vampir standartlarının çok üstünde güzel olarak adlandırılan bir kadındır. Pembe, iki at kuyruğu yapılmış saçları, saçlarının üst kısmında ise yarasa kanatlarına benzer siyah toka ile birbirine bağlanmış iki kanat vardır. Dişleri gerçekten de sivri ve kulaklarıyla birlikte tüm vampirler gibi kırmızı olan büyük, kesik ve hafif eğimli gözleri vardır. Vampire dönüşmeden önce ise gözleri maviydi. Eteğinin siyah fırfır kısmının üzerine beyaz fırfırlı katmanı olan siyah kısa bir elbise giyer. Üst kısmı ise damla şeklinde açıklığa ve belinde sıkılan iki x şeklinde çapraz dikişle açık bir arkaya sahiptir. Pembe bir şerit üstünün önünde her iki tarafa da iner ve fırfırlarının üstünden yaylarla biter.

Krul Tepes

Beş altın düğme, pembe şeritler arasında her iki tarafta da yukarıdan aşağıya doğru eşit olarak dağıtılmıştır. Belli durumlarda ise pelerin giymektedir. Belinden ayak bileklerine kadar uzanır ve ortadan ikiye ayrılır. İç astar pembedir. Vampire dönüşmeden, yaklaşık 1000 yıl, önce Krul uzun pembe saçlarının, ağabeyinde olduğu gibi çiçeklerle ve mavi gözlerle süslü uzun bir örgüye sahipti.

 

 

📌Kişilik:


Krul TepesKrul da diğer tüm vampirler gibi insanları çiftlik hayvanlarından başka bir şey olarak görmüyor. Onları kendi kişisel çıkarları için her şeyi yapacak pis ve sonsuz açgözlü yaratıklar olarak görüyor. Ferid Bathory, Krul’un dikkatlice Sanguinem’de sakladığı ve çiftlik hayvanları olarak koruduğu Hyakuya Tarikatı yetimlerini katlettiğinde oldukça öfkelenmiştir çünkü yüksek meleklerden birini ölümcül şekilde yaralaasa da diğerinin kaçmasına izin vermiştir. Yetimlerden hiç bahsetmez, onlarla ilgilenmez ve umursamaz. Onu bir vampire dönüştürerek Mika’nın hayatını kendi isteği dışında kurtarır, ancak bu onun kişisel çıkarları için yapılmıştır.

Krul TepesMika ise insan kanı içmeyi reddettiğinden, ona bağımlı kılması karşılığında kanını vermiştir. Öyle olsa bile, ona nezaket gösteren tek vampir ve ona sarıldığı veya ona nazikçe davrandığı birkaç an vardır. Mika ile yakın bir bağ kurduktan sonra, aile üyesi Yūichirō Hyakuya için endişelenir. Hem Mika’yı hem de Yu’yu sevdiğini iddia etmektedir. Bununla birlikte, bunun Mika ile olan yakın ilişkisinden ve Mika’nın uğruna endişesinden mi yoksa yüksek melekleri kendi amaçları için kullanmak istemesinden mi kaynaklandığı belirsizdir. Ayrıca çok kültürlü ve bilgili bir aileden geldiğinden kendini şanslı saymaktadır. Ağabeyinin ise bu dünyada en sevdiği insan olarak belirtir.

 

 

 

 

📌Hayat Hikayesi:


Krul, çocukluk yıllarını annesi ve erkek kardeşinin yanında neşe ve saf mutluluk içinde geçirdiği soylu bir ailenin soylu bir çocuğu olarak dünyaya gelir. Krul, insanın yemek gibi dünyada sahip oldukları her şeye minnettar olması gerektiğine inanıyordu. Ancak bir gün kardeşi Ashera’nın yanına koşarak yalnız yemek istemediği ve ailecek yemek yemenin daha hoş olacağını söyler. Ashera bunun yerine güneşe hayran kaldığını belirtir ve Krul ile bu konu hakkında sohbet etmek ister. Krul, annelerinin ona güneşe bakmanın gözlerini yakacağını söylediğini dile getirir ve biraz daha çekişmeden sonra iki kardeş öğle yemeği için eve döndüklerinde evlerinin yandığını görürler. Öfkeli kasaba halkı tarafından basılmışlardır. Anneleri onları kaçmaları konusunda uyarır, ancak cezasını ve uyarısını bitiremeden midesine mızrak saplanır. İsyancılar soyluların çocuklarını öldüreceklerini ve Krul ile Ashera’yı yakalayacaklarını belirtirler. Bunun için de ikisini ayırmaya çalışırlar. Ancak bunun yerine onları köle olarak satmanın daha kârlı olduğuna karar verdiklerini haykırırlar.
Krul Tepes

Krul’un geçmişinin geri kalanı büyük ölçüde bilinmiyor. Bilinen şey, o ve erkek kardeşinin Birinci Atası tarafından vampire dönüştürüldüğü ve yıllar sonra, Ashera’yı götürmemesi için boşuna yalvaracaklarıdır. Yoğun özlem ve bir parça umut ile hâlâ ağabeyini arar ve bu süreçte Mahiru Hīragi ile karşılaşır. Mahiru ona yaklaşan Kıyamet hakkında ve Sonun Seraphı hakkında bilgi verir. Bu sayede Krul, insanların virüsü serbest bıraktığı ve Japonya’yı ele geçirmek için harekete geçer. Ayrıca Hyakuya Tarikatı’nın yetimhanelerinden birinden çocuk toplar ve bunlardan ikisi yüksek meleklerdir. Onları ikamet ettiği ve yönettiği şehir olan Sanguinem’e gönderir. Kardeşi Ashera Tepes, Yu’nun Lanetli Takımında olduğunu hissettiğinde, ne olursa olsun onu tekrar göreceğine yemin eder. Ayrıca Yunanistan’daki Karanlık Çağlar sırasında, Ashera, Krul’un bir hapishanede yatarken şimdiye kadar ölmüş olup olmadığını merak etmektedir. Daha sonra Ashera, Sika Madu’yu takip ederken ona benzeyen bir kız gördüğünde onun tarafından tasavvur edilir. Krul’un hatırladığı ve hep özlemle andığı bir anısı ise annesiyle ve Ashera ile birlik bir tarlada yürüdüğünü ve bu hazzın verdiği huzuru çok özlemektedir.

-2012-2016-2020 arasında arclardan bilgi vermek isterdim ancak yoğun spoiler içeriyor ve sadece mangada geçiyor. Ben de daha okumadım spoiler yemeyeyim :)-

 

 

 

📌Doğal Yetenekleri:


Bir vampir olan Krul, ölümsüzlüğe, insanları aşan muazzam bir güce ve hızlı yenilenmeye sahiptir. Ayrıca vampirlerin Üçüncü Atası olarak, daha düşük rütbelilerden daha güçlüdür ki bu Yedinci Ata olan Ferid’i kolayca mağlup edebileceğini gösterir. Ancak, daha genç bir Üçüncü Ata olan Lest Karr’dan daha zayıftır. Lakin bu henüz kanıtlanmamıştır. Kolunu basitçe sallaması ile bir odayı kolayca tahrip edebilir. Bir soylu olarak, bir insanı vampire dönüştürme yeteneğine ve iznine de sahiptir. Bir vampir olmasına rağmen Krul’un birinci sınıf bir vampir silahına sahip değildir. Tabiki ki bu bizim gördüklerimize göre olası bir durumda silah alıp almayacağı muamma. Ancak ham gücü yeterince büyüktür ve doğaüstü hıza sahiptir. Ayrıca, UV koruyucu kol bantları olmadan güneşte on günlük işkenceye dayanabildiği gösterilmiştir. Krul ayrıca Shibuya oraya giderken neredeyse her şeyi hissedebilen çok keskin ve gelişmiş duyulara sahiptir. Bir iblis olan kardeşinin yerini ve durumunu hissedebilmekteydi.

Krul Tepes

 

 

📌Ek Bilgi:

  • Soyadı, Kont Drakula karakterinin gerçek hayattaki ilham kaynağı olan Kazıklı Voyvoda olarak
    bilinen Vlad Tepes’ten geliyor. 🧛🏻‍♀️

Krul Tepes

 

 

📌Kendi Görüşüm:


Klasik, sadece ve bir o kadar da havalı olan bir karakter. Vampir içerikli animeleri pek sevmesem de vampir olarak en sevdiğim ikinci karakter olabilir. Kendine has ve inançlarına sadık biri. Gücü gerçekten de harika ve çok üstün. Gücü her şey olarak benimseyen biri olarak kendine çok çeken bir karakter ama ütü masası bu gacı -.- Onun haricinde gerçekten de güzel biri.

Krul Tepes


 

🔥Karaktere anime üzerinden kişisel puanım: 6/10

 


📌🌸Sizlere bu hafta tanıttığım karakter Krul Tepes oldu. Umarım eğlenmişsinizdir 🙂
Yorum Yapmayı Unutmayın! ~


 

Krul Tepes

 

⇒Yazar: Kanae
Editör: Kamikato

 

 

 


Önceki Tanıtımlar için Buraya Tıklaynız.


Post Author: Kamikato

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir