Kamui Yato

Kamui Yato Karakter Tanıtımı


” Sana söylediğimi sanıyordum… Zayıflara ihtiyacım yok.”

Kamui Yato - Gintama by Alluca on DeviantArt
Japonca Adı: 神威
Romaji: Kamui
Resmi İngilizce Adı: Kamui
Doğum Tarihi: 1 Haziran/ İkizler
Yaş: 18
Lakapları: Baka Aniki ( Kagura tarafından), Uzay Suçlusu ( Sougo Okita tarafından), Aptal Amiral ( 215. Bölüm)


Fiziksel Özellikleri

Klan: Yato Klanı
Cinsiyet: Erkek
Boy: 170 cm
Kilo: 55 kilo
Durum: Canlı


Profesyonel Durum

Üyelik(ler): Harasume (Dağıldı), Kiheitai
Meslek: Harasume 7. Bölük Komutanı
Güçlü Yönleri: Fiziksel Gücü


İlk Görünümleri

Manga: Ders 3 (flashback), Ders 63 ( flashback), Ders 213 ( resmi)
Cilt: 1 ( flashback), 25 (resmi)
Anime: Bölüm 42 ( flashback), Bölüm 140 ( resmi)


Ses Aktörleri

Japonca: Hino Satoshi, Chika Anzai ( çocuk)
İngilizce: Chris Ayres (film)
Kamui, Yato Klanı’nın bir üyesidir. Umibouzu ve Kouka’nın oğlu ve Kagura’nın abisidir. Yoshiwara Yanıyor arcının ana kötülerindendi ve daha sonra Takasuki’yle ittifakından sonra, bir süre için dizinin ana düşmanlarından biri oldu.


Flashback: 


Kamui, ailesi ve küçük kız kardeşi ile gençken Rakuyou’da yaşadı.
Çocukken, annesi Kouka hastalandığı için ev işlerini yapma ve o zamanki bebek Kagura’ya bakma sorumluluklarını devraldı. Sık sık diğer amantolar tarafından zorbalığa uğradı ama genellikle onları döverdi ve bunun için babası Umibouzu tarafından azarlanırdı. Kouka’nın hastalığına çare bulmak için evrende dolaşan babası Umibouzu’nun yokluğunda annesini ve küçük kız kardeşini koruma sorumluluğunu da üstlendi.
Kamui sık sık gücün anlamını merak ederdi. Sırtında bebek Kagura ile yürürken amantolarla başka bir tartışma sırasında Abuto ve Harusame tarafından kurtarılır. İlkte Abuto ona kötü adam olmak istemiyorsa kız kardeşini koruması gerektiğini söyler. Daha sonraki bir toplantıda Abuto’ya güçlendikçe ne olacağını umursamadığını söyleyerek, daha güçlü olma fikrinin egemenliğine girmeye başlar. Daha sonra, gücünü kanıtlamak için babasını öldürmeye teşebbüs ederek terk edilmiş Yato’nun ebeveynini öldürme geleneğini canlandırmaya çalışır. Ancak sadece Umibouzu’nun bir kolunu kaybetmesini sağladı. Umibouzu, Yato içgüdüsünün kontrolünü kaybetti ve Kamui’yi öldürmeye çalıştı ama Kagura’nın onu durdurmasıyla öldüremedi. Kamui, başarısız girişiminin ardından sonunda evini terk etti ve Housen’in öğrencisi oldu. Bir süre sonra Harusame’nin 7. bölüğünün kaptanı ve daha sonra amiral oldu.


Görünüm:


Kız kardeşi Kagura gibi Kamui’nin de mavi gözleri ve turuncu/vermilyon rengi saçları vardır, ancak saçları sırtının alt kısmına uzanır ve her zaman bir örgüyle bağlanır. Ayrıca annesinden miras kalan başının üstünden çıkan tek bir saç tutamına sahiptir. Kamui, Çin dövüş sanatlarında kullanılan, dirsek uzunluğunda siyah beyaz üst kollu ve alt bacağının ortasına kadar uzanan gri pantolonlu geleneksel bir üniforma giyiyor. Tüm Yato’lar gibi onun da pürüzsüz açık tenli ve vücudu güçlü, esnek tonlu kaslarla gelişmiştir. Neredeyse her zaman yüzünde neşeli bir gülümsemeyle görülür ..
Kadınların Kamui’yi tek başına Yoshiwara sokaklarında yürüdüğünde ne kadar dikkat çektiği düşünüldüğünde çok çekici bulduğu gösterilmiştir.


Kişilik:


Bir Yato klan üyesi olarak Kamui, savaşı seven bir bireydir ve her zaman güçlü insanlarla savaşmayı dört gözle beklemektedir. Yato üyelerinin her zaman savaş alanında kalmaları gerektiğine dair bir inancı var ve bu yüzden Housen ile aynı fikirde değil. Daha önemli kavgaları izleyerek romantizme ilgisi yok   Kamui’nin kavga etmeyeceği tek kişi, geçmişinde annesine bağlı olduğu ve annesini alıp götürmek için ( ölmemesi içi ana gezegenleri Kouan’a götürmek)babasıyla savaşacak kadar ileri gittiği için annesidir. Ayrıca, ailesiyle duygusal bağlara sahip olmanın bir zayıflık olduğuna inanıyor, babasını öldürmeyi başaramadıktan sonra ailesinden ayrılmasının nedeni bu. Savaş alanında mükemmel bir şekilde eğitim almasına rağmen, Housen onu çok genç olduğu için cahil ve babası ile Housen’in yerleşmesinin nedenini anlayacak kadar bilge olmadığını ve savaş alanlarında daha az göründüğünü söylüyor.
Umibouzu’nun da belirttiği gibi, Kamui her zaman savaşı seven bir insan değildi ve ailesine bakıyor gibiydi ve bir keresinde elini yaraladığını hasta annesinden sakladı. Bu değiştiğinde Kagura fikrini değiştirmeye çalıştı, ancak boşunaydı.
Kamui, yüksek potansiyele sahip (muhtemelen onunla savaşmak için) güçlü çocuklar doğurabilecekleri için kadınları öldürmekten hoşlanmadığını belirtti. Ayrıca, çocukları öldürmekten hoşlanmıyor gibi görünüyor ve Seita’nın üvey annesi Hinowa ile tanışmasına yardım etti .
Kamui’nin sadist bir yanı vardır ve bu, özellikle Housen, Sougo ve daha sonra küçük kız kardeşine olan savaşlarında her zaman gösterir. Ayrıca kavga sırasında gülümseme alışkanlığı da var, çünkü bu, Housen ve daha sonra Okita gibi özellikle güçlü rakiplere olan saygısını göstermenin bir yolu.
Yoshiwara Yanıyor Arc’ında gösterildiği gibi, büyük bir iştahı var gibi görünüyor (küçük kız kardeşi Kagura gibi) ve dizinin en büyük yiyicisi olarak gösteriliyor.


İlişkiler:

Aile:


Umibouzu : Kamui’nin babası. Kamui, annesinin ölümüne neden olan kişinin kendisi olduğuna inanıyor. Bir noktada Kamui, gücünü kanıtlamak için babasını öldürmeye karar verdi. Umibouzu, kavga sırasında ağır yaralanmalara ve sol kolunu kaybetmesine rağmen oğlunu yenmeyi başardı ve Kamui’nin aileden ayrılmasına neden oldu. Kamui, gücünün babasınınkini çoktan geride bıraktığını iddia ediyor. Kamui ve Umibouzu hala birbirlerine karşı nefretlerini göstermelerine rağmen, bir şekilde iyi bir şekilde sonuçlandılar (Silver Soul Arc’da görüldü)

Kouka : Kamui’nin annesi. Kamui ona derinden değer verdi, günlük işlerin çoğunu yaptı ve yatalakken kız kardeşiyle ilgilendi. Ayrıca endişelenmesine ve üzülmesine izin vermemek için yaralarını ondan gizlerdi. Kamui’nin, en güçlü olma ideolojisinin arkasındaki ana itici güç olarak ölümüne neden olan annesinin ölümünden devam edemediği ve Kamui’nin Umibouzu’nun hayatının peşinde olmasının nedeni olduğu gösterildi.

Kagura : Kamui’nin küçük kız kardeşi. Bebekliğinden beri anneleri hastalandığında ona baktı. Kagura’da bir zayıflıktan başka bir şey görmüyor ve hatta onu öldürmeyi planlıyor ve ona zayıflara hiç ilgisinin olmadığını söylüyor. Ancak bu algı 521. bölümdeki ( manga da bu animede ise 2017 sezonundan son bölümleri olabilir) savaşlarından sonra değişti ve Kamui kız kardeşinin yeteneklerini kabul etti. Hatta Gintoki’yi korumak için Kagura’yı önünden yumruk atmak istediğinde bile biraz tereddüt gösterdi. Kagura’ya bakış açısı da Gintoki ile olan savaşından sonra değişir, hatta Kagura kardeş figürü olduğu için Gintoki’yi yenmeye çalışır. Bir noktada Kamui, Kagura’nın ona her zaman annelerini hatırlattığını kabul etti, bu aynı zamanda onunla yüzleşmeyi reddetmesinin de sebebiydi. Daha sonra, hayatını riske atarak onu üç kez Silver Soul Arc’da kurtardığında Kagura’ya gerçek ilgisini gösterir.


Mentor:


Housen : Kamui , ailesinden ayrıldıktan sonra Housen’in öğrencisi oldu ve bir noktada onu geçmeyi başardı. Kamui, Harusame’nin amirali olmadan önce Harusam’ın 7. Yüzbaşı olarak da yerini aldı. Yoshiwara Yanıyor Arc’ı sırasında Housen’la savaştı ve ikincisinin Yoshiwara’da kilitli kalma kararına katılmıyordu


Arkadaşlar ve Müttefikler:


Takasugi Shinsuke : Kamui ve Takasugi eskiden düşmandı, ancak şu anda müttefikler. İlk başta, Kamui, Gintoki’ye benzer bir kokuya sahip olduğu ve her zaman güçlü bir samurayla savaşmayı hayal ettiği için Takasugi ile savaşmak ve sonunda öldürmek istedi. Amiral Abou’nun kurduğu bir tuzak olduğu ortaya çıkan bir ölüm maçı ayarladılar. Takasugi daha sonra onu idamdan kurtardı ve birlikte Harusame’nin muhalif üyelerini katlettiler. Kamui, Takasugi ile olan savaşını ertelemeye karar verdi ve onunla güçlerini birleştirerek samurayların ülkesini ilk hedefleri haline getirdi.

Abuto : Abuto, Kamui’nin en güçlü astıdır. İlk kez Kagura, Kamui’yi bir grup suçluya karşı boşuna savunduğunda tanıştılar ve Abuto bu suçluları aşağı çekmek için devreye girdi. Daha sonra, daha güçlü olmak için, Kamui, Abuto’ya, Housen tarafından engellenen bir kavga girişimi ile meydan okudu. Bir meydan okumayı ciddiye almadığı için Abuto’yu azarladı ve ciddi bir grevle Kamui’ye karşı çıktı ve Abuto, Kamui’yi korumak için bir kez daha devreye girdi. Abuto, Kamui hakkında sık sık endişeleniyor ve Kamui’nin fazla düşünmeden hareket etmesini engellemeye çalışıyor, bu da Abuto’nun bir kolunu kaybetmesine neden oldu. Sık sık şikayet eder, ancak sadıktır ve Kamui’nin sadist içgüdülerini kontrol altında tutar.


Eski Düşmanlar:


Gintoki : Gintoki ve Hyakka sonunda Housen’ı öldürdükten sonra Kamui’nin Gintoki’ye olan ilgisi arttı. Bu nedenle Kamui, Gintoki’yi kendi avı yapmaya ve sağlığı en iyi haline döndüğünde onunla ölümüne savaşmaya karar verdi. Sonunda Kamui, Rakuyou Savaşı’nda Gintoki ile savaşmayı başardı. Gintoki dezavantajlı durumda olsa da, Kamui’nin Yato öfkesini açığa çıkarması ve sonunda Kagura, Shinpachi ve Abuto’nun yardımıyla savaşı kazanması için yeterince güçlüydü. Bu, Kamui’nin Gintoki’ye bakışını değiştirir ve hatta kendisini Gintoki’nin Kagura’nın aptal bir kardeşi gibi görerek, Kagura ile olan bağını güçlendirir.

Okita Sougo : Sougo, Takasugi’nin adamlarını acımasızca öldürdüğünü görünce Kamui’nin dikkatini çekti. Kamui hemen olay yerine girdi ve Sougo ile savaştı. Ancak, kavgaları onları taşıyan gemiyi düşüren bir patlama ile kesintiye uğradı ve Kamui ve astlarının Sougo’nun Soyo Hime ile birlikte öldüğüne inanmasına neden oldu.


Yetenekler :


Kamui, yaşayan en güçlü Yato’nun yanı sıra animedeki en güçlü karakterlerden biridir. Mükemmel dövüş becerilerinden dolayı Harusame’deki en güçlü savaş birimi olan 7. bölümdeki şimşek mızrağı olarak bilinir.
Kamui, gelişmiş fiziksel güç, hız, dayanıklılık, uyarlanabilirlik, çeviklik, farkındalık, el becerisi, esneklik, içgüdüler, dayanıklılık, iyileştirme yetenekleri ve duyulara ek olarak inanılmaz doğal ve içgüdüsel dövüş yeteneklerine sahiptir. Kamui, Housen ve Umibouzu’ya eşit (Housen’den daha güçlü ama Umibouzu’ya yakın bir güç seviyesi var diye tahmin ediliyor) Yato’nun en yüksek seçkin üyeleri arasındadır; bu, onun yeteneklerinin ortalama bir Yato’nun çok ötesinde olduğu anlamına gelir.
Muazzam Güç: Yato ırkı içindeki seçkinlerden biri olan Kamui, var olan en güçlü Yato’lardan biridir. Doğal olarak, Kamui, Yato Kralı Hosen ile güvenle savaşabilecek gücü veren babasının kanını miras aldı. Fiziksel gücü o kadar etkileyici ki rakiplerini tam anlamıyla doğrayabilir. Koluyla rakibinin vücuduna kolayca nüfuz edebilir ve Ungyou’da gösterildiği gibi tek bir darbe indirebilir. Bir tekme ile bir uzay gemisini yok etmeyi başardı.
Muazzam Dayanıklılık: Kamui, Gintama’da tanıtılan en güçlü karakterlerden biri olan Housen’ın verdiği hasara dayanabildi. Birkaç darbe almasına rağmen, Kamui, Housen ile savaştıktan sonra sağlığı iyi bir durumundaydı. Anestezik/uyuşturucu ilaçlar bile ona karşı zar zor etkili oluyor. Kamui’ye, Takasugi ile olan dövüşü sırasında bir fili bile bayıltacak kadar güçlü bir zehir enjekte edildiğinde, uyuşturucu nihayet onu öldürmeden ( ki sadece bayılmasına neden oldu) önce yaklaşık 20 askerle savaşıp öldürebildi.
Uzman El Ele Savaşçı: Yalnızca kaba güce güvenmek yerine, Kamui’nin hareketlerinde akrobatik ve saldırılarında yetenekli olduğu gösterilmiştir. Kamui’nin saldırılarından biri tek başına kesinlikle ölümcüldür; İnanılmaz fiziksel becerileri, saldırılarını atlatmayı veya engellemeyi son derece zorlaştırırken, son derece güçlü saldırıları bile gücü ve hızı ile kolayca atlatabilir ve engelleyebilir.
Hikayede Gösterildiği Yerler:


Yoshiwara Yanıyor Arcı:


Kamui, ilk önce Yoshiwara’da Abuto ve Ungyou ile birlikte Seita’yı almak için Gintoki ve diğerleriyle yüzleştikleri boru duvarlarında belirir. Eski ustasıyla tanışmaya gelmişti ve efendisini “zayıf” yapan kadınla tanışmak istiyordu . Bunu yapmak için, kaçırmayı planladıkları Seita’yı kendisinin ve tıpkı Yorozuya gibi bir pazarlık kozu olarak kullanmaya karar vermişlerdi. Kamui, küçük kız kardeşi Kagura ile yeniden bir araya gelir ama tereddüt etmeden ona arkadan saldırır ve sonunda boru duvarlarını yıkar.
Daha sonra Kamui, geçmişi hakkında konuşurken Housen ile tanışır. Kamui daha sonra ele geçirilen Seita’yı gösterir ve Housen’e Hinowa ile bir gece ister. Kamui, Yoshiwara’yı kendisi için yaptığı bir cennet olarak adlandırarak Hosen’ı daha da kızdırır, zavallı ihmal edilmiş yaşlı bir adamın sevimli, küçük oyuncak bebeklerini tutması için bir hapishanedir. Öfkeli olan Housen, Kamui’ye birkaç kez sessiz olmasını söyler, ancak reddedince onu yelpazesiyle tavana çarpacak şekilde vurur. Ancak, tavana çarpan Housen’in kadın hizmetçilerinden birisiydi çünkü Kamui onu Housen’ın vuracağı yere koymuştu. Kamui, onu daha da çok sinirlendirmeye devam eder ve Kamui ve Housen daha sonra güçlü bir saldırı için birbirleriyle çatışır. Dövüş, saldırılarının önünde duran Ungyou ve Abuto tarafından kesilir. Abuto’nun, Housen tarafından sol kolunu kaybetmesiyle Kamui, saldırısıyla Ungyou’yu yanlışlıkla öldürür. Kamui ayrılır ve Housen’a Yoshiwara dünyasında çürüyüp ölebileceği için öldürmeye değmeyeceğini söyler.
Kamui sonra Seita’yı arar ve bulur. Kamui ona annesiyle buluşmasına yardım edeceğini söyler ve ona Hinowa’nın odasına giden yolu gösterir . Yolda, birkaç Hyakka askeri onları durdurmaya çalışır, ancak herkes Kamui tarafından acımasız bir şekilde kolayca öldürülür. Kamui, büyüyüp güçlenebilen çocukları doğurabilecekleri için kadınları öldürmeyi sevmediğini söyler. Kamui, Seita’nın kendisiyle tanışmasına izin vermek için geri adım atarken Kamui ve Seita, Hinowa’nın odasına gelir . Hem Housen ve sonra Sakata Gintoki yeri geldiğinde ve savaşmaya başlar, Kamui, kenarda saatlerce oturur ve Gintoki’nin gücünden etkilenir. Housen’in ölümü için kredi alır ve Yoshiwara’nın yeni hükumdarı olarak atanır. Bununla birlikte, şehre hiçbir ilgisi yok ve yalnızca Gintoki’ye yaklaşmasını engellemek için hükümdarı oldu.


Kabukicho Dört Diva Arc:


Daha sonra, gerçek hedef Kamui iken , Kamui, Harusame tarafından Takasugi Shinsuke’nin Kiheitai’sini ve Takasugi’yi ortadan kaldıracaklarını düşünerek kandırılır . İnfaz sırasında Takasugi, Kamui’yi ancak onun yerine bağlarından kurtarmak için vurmaya gönüllü olur. Kiheitai ve 7. Tümen daha sonra Harusame gemisine saldırarak uzay korsanlarını ezdi. Kamui ve Takasugi müttefik olup daha sonra birlikte Dünya’ya gider .


Shogun Suikastı Arcı:


Kamui daha sonra Takasugi’ye Shogun’daki suikast girişimi sırasında yardım etmek için yeniden ortaya çıkar. Kamui, sahte bir uçan gemiyi batırmaya çalışırken Sougo ile karşılaşır. Daha önce Sougo’nun adamlarıyla nasıl dövüştüğünü izlediği için, Sougo’nun her ikisinin de katil gözüne sahip olduğunu iddia ederek kendisine çok şey hatırlattığını ve ikisinin de savaşmak için kendilerinden daha güçlü birini aradıklarını düşündü. Kamui ve Sougo daha sonra onları taşıyan gemiyi düşüren bir patlamayla kesintiye uğramadan önce kısa bir süre ölümüne savaşmaya başlarlar ve bu da Kamui ve astlarının Sougo’nun Soyo Hime ile birlikte düştüğüne inanmasına neden olur . Kamui daha sonra kavgaya dönmeden önce yaralarını tedavi etmeye başlar.
Daha sonra, Takasugi, Kamui ve birlikleriyle birlikte ninja köyünü işgal ederken, planlarını en başından beri zaten bildikleri için gizli kaçış rotalarında Ayame ve Hattori’yi pusuya düşürür. Ama o anda Gintoki ve Kagura bir tepeden olay yerine atlarlar ve ikisiyle de çarpışırlar. Gintoki, Takasugi’ye karşı savaşmaya başlarken, Kamui ve Kagura nihayet uzun zamandır beklenen kavgalarına da girerler. Kavga sırasında Kamui, Kagura’ya kardeşine karşı ne kadar şiddetli davrandığını övüyor, ancak onu yenecek kadar güçlü olmadığını iddia ediyor. Kagura ona artık eskiden olduğu gibi ağlayan bebek olmadığını ve evini, dünya gezegenini her şeyden koruyacağını söylese de.
Bununla birlikte, Tendoshu hem Shogun’u hem de Kiheitai’yi bitirdiği için Naraku güçlerinden gelen bir pusu saldırısı ile sonunda kavgaları kesintiye uğradı. Bu nedenle Kamui ve Kagura geçici olarak güçlerini birleştirir ve liderlerinin yanına koşarken Naraku’ya karşı savaşır. Tıpkı ağır yaralanan Gintoki ve Takasugi gibi, Naraku güçleri tarafından alt edilmek üzereyken Kamui ve Kagura, Takasugi’ye kendisine karşı savaşana ve borcunu ödeyene kadar ölemeyeceğini söylerken Kamui ve Kagura kurtarmaya gider. Kısa bir süre sonra Naraku güçleri, Kamui, Takasugi ile birlikte omzunda ayrılırken ve Kagura, Gintoki ile vedalaşmaya dönük olarak farklı bir yönden ayrılırken geri çekilir.


Rakuyou Arcı:


Kamui, Takasugi’nin yoldaşlarıyla buluşmasına izin vermek için memleketi Rakuyou’ya gider. Umibouzu, Abuto’yu ve diğer Yato’ları Harusame’nin saldırısından korurken Kamui, evrendeki en güçlü adam olma hedefine ulaşmak için babasıyla buluşma yolunda savaşır. İkili bir araya gelir ve kavga eder, ancak kısa bir süre Kagura ve Utsuro tarafından kesintiye uğrar.
Umibouzu’nun Utsuro’ya yenilmesi üzerine Gintoki ve Shinpachi, kaosu sona erdirme umuduyla araya girer. Sadaharu Umibouzu’yu götürürken Kamui, Gintoki ile savaşmak zorunda kalır. Kavga sırasında Kagura, Gintoki’yi korumaya çalışıyor ve Kamui’nin Yato kanı uyanıyor. Abuto, Kamui’yi koruma mücadelesinde Yorozuya’ya katılır ve sonunda Kamui normal haline döner.
Kamui, Kagura ile kavgasına başlar, ancak ikisi de birbirlerine yumruk atmayı başaramaz. İki kardeşin kolu birbirlerinin omzuna düşer. Yorgun ve tatmin olmuş olan Kamui, Abuto ile birliklerine geri dönmeden önce bir süre Kagura’nın kucağında dinlenir.


Silver Soul Arc:


Kamui’nin Harusame Amirali olduğu ortaya çıkar.


Kendi Görüşüm:

Aslında benim Gintama’ya ” Tamam artık başlıyorum.” dediğim sebep oluyor Kamui karakteri. İlk önce değinmek istediğim ” Kadınları öldürmeyi sevmiyorum.” görüşü. Bu görüşü ilk başta çok dikkatimi çekmişti çünkü Kamui öldürmeyi seven, sadist bir karakter normalde ayrım yapmaması gerekir. Bu görüşünü de küçüklüğünde yaşamış olduğu olaylar ve babası Umibouzu’nun ” Güçlen.” demesine bağlıyorum. Ki aslında çoğu şeye neden olan Umibouzu’nun kendisi. Sonuç olarak küçüklüğünde kötü olaylar yaşamış ve bu şuan ki aklını oluşturmuş ama Rakuyou Arc’ından sonra Kagura ve babasına olan tutumu değişti ve bence serideki en iyi karakter gelişiminden biri oldu.


Karaktere anime ve manga üzerinden oyum: 9/10


Diğer yazılarımıza bakmayı unutmayınız, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Kaynakça

 

Post Author: Kamikato

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir