Kakyoin Noriaki

 

 

📌 KARAKTER TANITIMI→

🍒Kakyoin Noriaki


 

“Benim adım Noriaki Kakyoin! Arkadaşım Avdol’un intikamı için ve arkadaşım Polnareff’in kız kardeşinin huzur içinde uyuması için, bunu hayatınla ödeyeceksin!”

 


Kakyoin Noriaki

→Cinsiyet: Erkek
→Irkı: İnsan
→Yaşı: 17
→Doğum Günü: 28 Temmuz
→Boyu: 1,78 cm
→Kilo: 65 kg
→Kan Grubu: A
→Burç: Aslan
→Meslek: Öğrenci

 


📌Görünümü:


Kakyoin Noriaki

Kakyoin, boyları ortalamanın üstünde ve ince yapılı genç bir adamdır. Birincil kıyafeti düzgün, trençkot uzunluğunda, altın desenli yeşil gakuran ve Japon liseleri için tipik olan ayakkabılarıdır.
Ayrıca Death Thirteen ile ilk karşılaşması sırasında çizgili pijama giydiği de gösterilmiştir. Anime’de hastaneye kaldırıldığında pijamaları ve gözlerinin etrafına sarılı bandajlarlada görünmüştür. Grubun geri kalanına tekrar katıldıktan sonra yaralarının üzerine siyah güneş gözlüğü takmaktadır ve her zaman kiraz küpeler takarken görülmektedir.

Kakyoin çekici yapısıyla birkaç kadının dikkatini çekmiştir. Jotaro’nun hayranlarından bazıları onun görünüşü hakkında yorum yapmıştır ve Gri Kule ile karşılaşması sırasında iki kadın hostesi bayıltmıştır. Hindistan’a geldiğinde ona dövme satmaya çalışan bir adam tarafından “Güzel” kelimesiyle anılmıştır.

 

 

📌Kişilik:


Kakyoin NoriakiNoriaki Kakyoin ilk olarak DIO’nun beyin yıkaması nedeniyle kötü ve acımasız bir genç olarak tanıtılmıştır. Böylece sivillere acımasızca saldıran aynı zamanda doğru zihniyete sahip bir gücü benimseyen bir karakter olmuştur. DIO’nun etkisinden kurtuluğunda, erdemli bir birey olarak ortaya çıkmaktadır. Kakyoin, düşmanlarına karşı korkunç bir şekilde acımasızdır, ancak arkadaşlarına bir o kadar sadıktır. İlk karşılaşmalarında Jotaro’yla, Tower of Gray’in önündeki hosteslerle ve J. Geil ile karşılaşması sırasında dilencilerle görülen potansiyel düşmanların önünde manipülatif bir karizmaya sahiptir. Geçmişte annesi, sessiz olduğunu ve akranlarından koptuğunu, ona yaklaşmaya çalışan herkesi geri çevirdiğini ortaya koymaktadır. Standları görme yeteneği, kimsenin onu anlayamayacağını hissettiği yalnız, depresif ve soğuk bir çocukluğa yol açmıştır.

Kakyoin NoriakiJoestar Group’a katılma nedeni, Jotaro’nun annesinin hayatını kurtarmak, kötülükle savaşmak ve tabii ki hayatını kurtardığı için Jotaro’ya karşı olan bir borç duygusundandır. Böylece Kakyoin aynı zamanda cesur bir bireydir, Mısır’a tehlikeli bir yolculuğa isteyerek katılmaktadır ve aynı zamanda Dünya tarafından ağır bir yara alma durumunda bile soğuk kanlılığını koruyabilir.

 

📌Geçmişi:


Kakyoin daha gençken tanıştığı hiç kimse Hierophant Green’i göremediği için kimsenin onu anlayamadığını hissetmiş ve arkadaş edinmekte zorluk çekmiştir. Hatta bir gün öğretmenlerinden biri annesine, diğer çocukların hiçbirinin Kakyoin’den hoşlanmadığını, ancak onun yaklaşılamaz olduğunu ve hiç arkadaş edinmek istemediğini söylemiştir. Üzülen annesi, onun bile kendi oğlu hakkında pek bir şey bilmediğini ya da neden bu kadar geri çekildiğini anlamadığını itiraf etmiştir. Kakyoin, etrafındaki çocukların arkadaşlarının adlarını yazdıklarını gözlemledi ve etrafındaki insanların onları anlayabilecek birine nasıl sahip olduklarını düşündü.

Kakyoin Noriaki
Bölüm 3’ün başlamasından yaklaşık iki ila üç ay önce, DIO, ailesiyle Mısır’da seyahat eden Kakyoin’e yaklaşmıştır. Kakyoin’in Stand güçlerini hisseden DIO, onunla kapışmıştır. Kakyoin kaybettiğinde, DIO’nun kendi hücrelerindeki tomurcuklar aracılığıyla DIO’nun iradesini takip etmesi için beyni yıkamış ve Jotaro Kujo’yu öldürme görevi verilmiştir. Kakyoin, Jotaro’nun hapisten çıktığı sıralarda Japonya’ya dönmüş ve Jotaro tarafından kuratırlmıştır.

 

📌Stand:


Kakyoin Noriaki

Hierophant Green:

Hierophant Green, Stardust Crusaders’ta yer alan Noriaki Kakyoin’in Stand’idir. Hierophant Green, kullanıcısından uzakta konuşlandırılabilen ve uzaktan eylemler gerçekleştirebilen esnek ve menzilii bir Stand’dir. Kakyoin doğumdan beri bu Stand’a sahiptir.

 

 

 

📌Yetenekleri:


Kakyoin Noriaki

Hierophant Green, seride gösterilen ilk Menzilli Stand’tir. Savaş ve keşifte yardımcı olacak çok sayıda yeteneği vardır. Bununla birlikte, Direkt göğüs göğüse dövüşte, büyük mesafeye dayalı yeteneklerinin dışında nispeten zayıftır.

Emerald Splash: Emerald Splash, Hierophant Green’in en güçlü yeteneğidir. Zümrüt şeklini alan büyük miktarda enerjiyi ateşlemeden önce vücudunda enerji toplayarak parlak yeşil bir şekilde parlamasına neden olur. Patlama ateşlenmeden önce, Hierophant Green’in elleri tarafından yeşil balçık benzeri bir malzeme (animede su benzeri) üretilir, bu da saldırının verdiği büyük miktarda enerjinin bir göstergesidir.

 

 

📌Kendi Görüşüm:


Kakyoin, JoJo serisinde en sevdiğim ve beni en çok eğlendiren karakterlerden birisidir. Kendine özgü yapısı ve karakteri ile beni kendine bağladı. Ek olarak sadık olması ve arkadaşlarını düşünmesi en çok beğendiğim noktalardan birisi.

Kakyoin Noriaki

 


🔥Karaktere anime üzerinden kişisel puanım: 8/10


📌🌸Sizlere bu hafta tanıttığım karakter Kakyoin Noriaki oldu. Umarım eğlenmişsinizdir 🙂
Yorum Yapmayı Unutmayın! ~


 

Kakyoin Noriaki

 

⇒Yazar: Tomoe
Editör: Kamikato

 


Önceki Tanıtımlar için Buraya Tıklaynız.


Post Author: Kamikato

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir