Hunter x Hunter 2011- Eleştiri

Eleştireceğim anime: Hunter x Hunter. Shounen anime dediğimizde aklımıza gelen ilk yapımlardan olup, bu yapımı olumlu/olumsuz şekilde eleştireceğim.


Hunter x Hunter (2011) — Tanıtım | 22dakika.org


Animenin Konusu:

Avcılar, hazine avcılığından aşçılığa kadar bir çok çeşitli alanda uzmanlaşmıştır. Başka turlu ulaşamayacakları kaynaklara ve bilgiye erişme imkânları vardır ki, bu da onlara hayallerinin ve ilgi alanlarının pesinden koşmalarını sağlar.

WELCOME HUNTER X HUNTER 2011 by xcredensjustitiamx on DeviantArt | Hunter x hunter, Hunter, Anime

Avcı olmak özel bir ayrıcalıktır ve ancak, başarı oranı oldukça düşük olan amansız bir sınava katılarak elde edilebilir. 12 yaşında bir çocuk olan Gon Freecss, kayıp babasını bulabilme umuduyla, avcı sınavına katılmak üzere maceraya atılır.

Yol boyunca kendisininkiyle ayni tehlikeli sınava girmeyi amaçlayan üç arkadaş edinecektir. İntikam pesindeki Kurapika, doktor olmayı amaçlayan Leorio ve Gon ile yaşıt olan yaramaz çocuk Killua Zoldyck.

Hunter x Hunter, avcı olmayı hedeflerken, tehlikeli maceralara atılan, olasılıklara meydan okuyarak hayalleri için savaşan 4 kişinin hikayesini takip eden klasik bir shounendir.

Greed Island arc | Hunterpedia | Fandom

Spoilerlı Eleştiri Olumlu:
Animenin ilk sezonu olan avcı sınavı arcı çok eğlenceli, animeye çekiyor insanı ve bölümlerin nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. Ana karakterlerin (kurapika, gon, killua, leorio) maceralarını izlemek çok keyif verici. Bundan sonraki arc olan hayalet takımı arcı da bi o kadar nefes kesici ve Animenin ağırlığını arttıran, kalitesini ortaya koyan bir sezondu.

We Got It ... Yay - Other & Anime Background Wallpapers on Desktop Nexus (Image 1918989)

Post Author: Kamikato

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir