Fullmetal Alchemist: Brotherhood Eleştiri

Fullmetal Alchemist: Brotherhood Eleştiri


Bugünkü eleştireceğim yapım, Fullmetal Alchemist: Brotherhood. Benim gerçekten çok sevdiğim bir yapım olup, olumlu, olumsuz, spoilerlı ve izlenmeye değer olup olmaması hakkında konuşacağım.

Is 'Fullmetal Alchemist: Brotherhood' available to watch on Canadian Netflix? - New On Netflix Canada

Animenin Adı: Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Yazar: Hiromu Arakawa

Animenin Türleri: Shounen, askeri, dram, komedi, macera, aksiyon.

Animenin Konusu:

Edward ve kardeşi Alphonse babası ve annesinin yanında güzel bir yaşam sürerken, babaları Van Hohenheim bilinmeyen bir sebepten evi terk eder. Edward ve Alphonse kardeşler, babalarının simya kitaplarından simya yapmayı öğrenir. Bu sırada anneleri Trisha ölümcül bir hastalığa yakalanır ve yenik düşüp ölür. Edward ve kardeşi ardından uzun bir eğitim için evi terk ederler, döndüklerinde annelerini diriltmeye çalışırlar. Ancak simyanın “eşit takas prensibi” yüzünden Alphonse vücudundan, Edward kolundan ve bacağından olur annelerini de diriltmeyi başaramazlar. Artık Edward ve Alphonse kardeşlerin tek amacı vücutlarını geri almaktır!

Animeyi Eleştirenin Puanı: 9.5/10


Spoilersiz Eleştiri:

Olumlu: Anime duyguları çok iyi bir biçimde izleyiciye aktarıyor.Komedi unsurlu sahneler gerçekten eğlenceli,dram unsurlu sahneleri ise gerçekten insanı ağlatacak cinsten.Ayrıca anime bir shounen anime için az bölüm sayısına sahip olmasına rağmen (64 bölüm) gayet güzel işlenmiş,bir tane bile doldurma bölüm Bulundurmuyor.Ve animede bulunan bütün openingler,endingler ve soundtrackler şahane.

Post Author: Kamikato

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir