Naruto VS Meliodas

Naruto VS Meliodas


Ninja dünyasının kurtarıcısı ve gelmiş geçmiş en güçlü Hokage olan Naruto, 7 ölümcül günahın kaptanı ve şeytanların en güçlüsü olan Meliodas’a karşı.

Öncelikle savaş kurallarını belirleyelim.

1. İki tarafta öldürmeye oynayacak ve en güçlü halleri baz alınarak hesaplanacak.

2. Naruto’nun Bayron modu yoktur.

3. Naruto evreninde ki chakra mana olarak algılanacak, hâli ile jutsular yahut benzeri chakra saldırıları büyü sınıfına girecek.

4. İki evrenin fizik kuralları aynı var sayılacak.

5. Video sürelerine göre hız hesaplanmayacak -İstisna durumlar olabilir.-

Naruto VS Meliodas

Şimdi de karakterlerimizi tanıtalım, güçlerini ve yeteneklerini öğrenelim.


Meliodas ile başlayalım! Onu ilk değerlendireceğimiz alan ise:

 

Hız!

Meliodas gerçekten çok hızlı bir karakter, daha ilk sezonda yıldırım saldırılarını kolayca engelliyordu ama inanın bana bu hiç bir şey. İlk sezonda ki Govther’ın okları ışık okları diye geçiyor ve bu sadece bir isimden ibaret değil, Data Book da belirtildiği üzere o oklar gerçekten de ışık ve Govther gerçekten de ışık fırlatıyor. Eh, ışığın ışık hızında olduğunu söyleyebiliriz sanırım ve Diane bile bu saldırılardan kolayca kaçınıyor. Bu olay ilk sezonda yaşanıyordu ve ilk sezonda ki Meliodas, şeytan mührünü kullanmadan bile ilk sezonda ki Diane’den daha hızlıydı. Eh, o zaman Meliodas ortalama 3000 civarı bir fiziksel güce sahipti, şu an çok daha güçlü.

Ayrıca şunu belirtmek isterim, Galand Diane’den çok daha hızlı bir karakter. Yani ışıktan bariz şekilde hızlı ve Galand bile Meliodas’ın saldırılarını görememişti kino zamanlar Meliodas en güçlü halinde değildi. Hızı anlayabiliyor musunuz? Işıktan daha hızlı bir karakter Meliodas’ın hareketlerini göremiyordu bile.

 

Kuvvet!

Hızda olduğu gibi Meliodas kuvvet konusunda eşi benzeri zor gözüken bir karakter, Escanor adlı karakteri sadece tek bir yumrukla adeta uçurmuş ve duvardan duvara çarparak suratını dağıtmıştır.

Escanor hakkın da ufak bir bilgi, Escanor daha önce Galand’dan yediği direk bir darbeyi sadece ufak bir kesik ile atlatmıştır. Bu darbenin havasının bile etrafta ki dağları tuzla buz ettiğini hesaba katarsak dayanıklılığını siz düşünün, ayrıca o esnada Escanor Meliodas ile dövüştüğü kadar güçlü bir formunda değildi. Yani dağlardan bile kat kat daha sağlam olan karakteri savurmaya Meliodas’ın tek yumruğu yetti de arttı bile. Ayrıca şunu da diyeyim, o hali bile Meliodas’ın en güçlü hali değildi.

 

Dayanıklılık!

Meliodas her türlü darbeye karşı aşırı dayanıklıdır, yukarıda bahsettiğimiz karakter olan Escanor Meliodas’a sert bir yumruk attığında ciddi bir hasar görmemiştir. (Escanor dayanıklı olduğu kadar güçlüdür ve o savaşta Galand ile yaptığı savaştan çok daha kuvvetliydi)

Ayrıca 10 kumandan ile olan savaşta dağları yıkabilecek ve gittikçe güçlenen elliden fazla yumruğun, dağları eriten 1000 dereceden daha sıcak bir ateşin ve bir kaç darbenin de hedefi olmuş lakin canlı çıkmış hatta rakiplerinin birinin boğazını kesmiştir. Ayrıca bunu çok söylüyorum ama, en güçlü halinde bile değildi.

Ayrıca hasar alsa bile Meliodas inanılmaz hızlı şekilde iyileşebilir, kopan kolunu saniyeler içerisinde yerine takmıştır.

 

Yetenekleri ve bahsedilmeye değer bazı şeyler!

Meliodas 3000 yıldan daha fazladır savaş içerisinde, tecrübesini siz düşünün.

Tam karşılama özelliği! Meliodas kendisine gelen büyü darbesini zamanında karşılayabilirse saldırıyı iki katı güçle geri yansıtır.

İntikam karşılaması! Meliodas, savaş esnasında aldığı hasarı misli ile rakibine geri gönderen bir saldırı yapabilir.

Kopyalama! Meliodas kendi kopyalarını oluşturabilir, elbette Meliodas kadar güçlü değiller ama bu onların güçsüz olduğu anlamına gelmez.

Kara ateş! Ölümsüzleri bile öldürebilen çok güçlü bir alev yeteneği!

Şeytani mod! Meliodas’ın gücünü arttıran, ona kanat, pençe vb. uzuvlar sağlayabilen, onu iyileştiren karanlık bir sıvı gibi gözüken çok işlevli bir yetenek.


 

Şimdi gelelim Naruto’ya! Konoha’nın kurtarıcısı ve ninja tarihinin gördüğü en güçlü Hokage. Şimdi onu değerlendirelim!

 

Hız!

Naruto gerçekten hızlı bir karakter, bunu Madara ile olan savaşında görüyoruz. Madara, Naruto’ya lazer saldırısı yaptığında yakın mesafe olmasına rağmen Naruto o saldırıdan kurtulabilmişti. O lazer saldırısının ışık hızında olduğunu belirtelim, ayrıca lazer çok inceydi ve Naruto’dan önce elinde tuttuğu çubuğa isabet etti. Lazer çok ince olduğu için muhtemelen lazer çubuğu kırana Naruto lazeri göremedi ve ona rağmen lazerden kaçındı. Naruto kolaylıkla ışıktan daha hızlı, peki ne kadar daha hızlı? Verdiği tepkiyi incelersek, lazer giderken hızlıca arkasına geçmeye çalışmadı yada bir karşı saldırı yapmayı denemedi hatta saldırıdan kaçındıktan sonra hemen gardını almaya zamanı bilr olmadı. Ucu ucuna kaçındı demek abartı olur, ama çocuk oyuncağıymış gibi kaçınmadığı da belli. Yinede kafasını oynatma hızını o videlda ki ışığın gelme hızına şöyle böyle oranlarsak muhtemelen minimum 5 kat daha hızlı ama biz zirve noktalarsan bahsediyoruz bu yüzden Naruto’yu ortalama 10 kat daha hızlı var sayacağım.

 

Kuvvet!

Naruto’nun devasa bir tilki avatar moduna sahip olduğunu söyleyerek başlayalım söze. Ayrıca Naruto sage moduna geçtiğinde kuvveti çok daha artıyor. Burada bunlar için bir çok örnek vermeyeceğim. Zira Naruto anime stili nedeniyle tonla örnek verebileceğim bir anime değil, lakin üzerine bir kaç kulübe inşa edebileceğiniz bir kara parçasını kaldırmasını belirtmem kafi olacaktır.

 

Dayanıklılık!

Evet, işte bu konuda baya bir örneğimiz var. Öncelikle Naruto’nun yenilenme yeteneğini ele alalım. Naruto, Kurama’ya tam hakim değilken bile parçalanmış omzu saniyeler içinde iyileşmişti, ayrıca karnına giren bir kılıç onun için ufak bir iğneden farksız. Olağan üstü azminden bahsetmiyorum bile bir çok kez alev saldırılarına, yıldırım saldırılarına ve yoğun fiziksel kuvvete maruz kalsa bile her zaman ayağa kalkabiliyor.

Naruto vs Sasuke savaşında saldırıları yıldırım dolu bir hortum oluşturmuş ve devasa bir nehri kurutmuştu, buna rağmen Naruto hala yaşıyordu. Gücü neredeyse tamamen tükendiğinde 2 kmlik bir düşüş yaşadı ve hala ayağa kalkıp savaşabiliyordu, Sasuke onu yakmaya çalıştığında chakrası bunu engelleyecek kadar yeterli savunmayı sağlıyordu. Lakin Naruto’nun dayanıklılık konusunda gördüğümüz en yüksek feati kesinkikle ayı ortadsn ikiye bölebilen lazeri durdurmadıydı, ama şunu diyeyim arkadaşlar orda Naruti lazeri kolayca falan durdurmadı. Enerjisini eline yoğunlaştırdı ve o şekilde üzerine gelen lazere karşı çıktı, Naruto’nun gücü lazerdrn üstün geldi yani. Zaten enerjisini yeterince yoğunlaştırmadığı zamanlar basit bir kılıç bile çakra modunda ki Naruto’yu yaralamaya yetiyor, gerçi hızlı iyileşme yeteneği sağ olsun yaralansa bilr iyileşmesi çok uzun sürmüyor.

Yani anlayacağınız, Naruto gerçekten öldürülmesi zor bir arkadaş

Yetenekler!

Klonlama: Naruto kendisi kadar güçlü olmasa da kendisinin klonlarını yaratabilir, onlara verdiği chakra oranına göre güçleri değişir.

Rasengan: Bunun bir çok farklı çeşidi var ama temelleri aynı, oldukça yıkıcı saldırgan bir saldırı. Basitçe elinde bir küre oluşturup onunla vuruyor ve bam, bir patlama.

Biju Dama: Aslında rasengandan pek bir farkı yok, daha büyük ve daha güçlü.

Sage mod: fiziksel değerlerini yükselten bir yetenek.

Çağırma: Farklı yaratıklar (Dev kurbağalar) çağırmasını sağlayan bir yetenek.

Chakra Mod: Yine fiziksel değerlerini arttıran bir mod, ayrıca chakrasıyla kol falan da oluşturabiliyor. Bu chakra onu koruyor ve chakradan oluşan kolların boyutları Naruto’nun isteğine göre değişiyor.

Kurama Avatar: Kuramanın chakrasından oluşan dev avatar, Naruto’nun gücünü önemli miktarda arttırıyor.

Şekil değiştirme: Chakrası ile belirli bir nesnenin şekline bürünebiliyor.


 

Sonuç!

Bu savaşın galibi kesinlikle Meliodas olur arkadaşlar peki neden?

  • Meliodas, Naruto’dan çok daha hızlı. Naruto yıldırım ve ışın saldırılarını ucu ucuna engellerken Meliodas güçsüz halindeyken bile bunu rahatlıkla yapıyor.
  • Meliodas, Naruto’dan daha kuvvetli. Naruto’nun yumruğunun etkileri aynı anda birden fazla dağı yıkamazken, Meliodas’ın bunu kolaylıkla yapabileceğini biliyoruz.
  • Meliodas, Naruto’dan çok daha dayanıklı. İki tarafta büyük saldırılardan canlı kurtulsa da, Meliodas’ın iyileşme faktörü Naruto’ya göre çok daha gelişmiş. Zaten öyle olmasa bile Meliodas’ın yediği bazı darbelere verdiği tepkilerden yola çıkarak Naruto’dan daha kuvvetli olduğunu anlamak zor değil.
  • Meliodas, Naruto’nun bir çok yeteneğini kolayca engelleyebilir ve sırf fiziksel üstünlüğü ile bile onu yenebilir. Ayrıca, intikam karşılaması, tam karşılama gibi yetenekleri ile Naruto’nun yetenekleri de onu kurtaramaz ne yazık ki.

Kazanan: Meliodas

 

UYARI NOTU: Sitemizeki Death Battle’lar bizlerin yanı sıra gönüllü kişiler tarafından da yazılmaktadır. Bizim veya bir başkasının yazdığı Death Battle’daki görüşü veya ele alınan maddeleri onaylamıyor ya da yanlış buluyorsanız, bu Death Battle’lara karşılık sizler de Anti Death Battle yazabilirsiniz. Eğer siz de herhangi bir Death Battle yayımlamak isterseniz, düz yazı şeklinde veya word belgesine yazarak bize instagram veya Discord yoluyla gönderebilirsiniz. Discord linkimiz sitenin en üstünde yer alan menüde bulunmaktadır. Death Battle nedir, nasıl yazılır gibi konularda bilgi almak için buraya tıklayın.

Post Author: Kamikato

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir