Kira Yoshikage vs Bakugou Katsuki

Kira Yoshikage vs Bakugou Katsuki


Genç kahraman Bakugou, psikopat seri katil Kira’ya karşı. Dövüş başlasın.

Önce Kurallar.

– Bakugou’nun standları görebildiği varsayılacak.
– İki taraf da öldürmeye oynanacak.

Kira Yoshikage vs Bakugou Katsuki

Bakugou’dan başlayalım.

Bakugou kendi evreninde ki en iyi kahramanlık okulunda A sınıf bir öğrenci, kendi yılının en güçlüsü olmasa da (O ünvan bariz şekilde Midoriya’da.) Kesinlikle ilk beşte diyebiliriz. Bakugou doğuştan gelen inanılmaz bir dövüş becerisine sahip, ayrıca stratejik düşünme konusunda bir dahi olmasa da birebir dövüşlerde kesinlikle çok yetenekli. Üstelik bu yeteneklerini bir çok kere de tecrübe ile pekiştirdi, her ne kadar yaşı genç olsa da bir çok kez ölümüne savaşların için de kendisini bulmuş birisi Bakugou.

Bu yetenekler bir yana, Bakugou’nun bu kadar güçlü olmasının asıl sebebi kendisinin özgünlüğü. Özgünlüğünün ne yaptığına gelirsek, Bakugou terlediğinde karamel gibi kokuyor.

He bir de avuç içlerinde patlama oluşturabiliyor, ama şahsen karamel gibi kokmasının daha ilgi çekici olduğunu belirteyim. Yine de bu bir dövüş olduğu için patlama yeteneğini incelememiz gerekiyor.

Bakugou bu patlamayı rakiplerine hasar vermenin yanında kendi momentumunu yükseltmek için de kullanıyor, patlama ile uçmak yada kendisini ileri fırlatmak gibi. Bunun dışında bu patlamayı sıkıştırıp belirli bir noktaya odaklayarak daha kalın hedefleri delmek için de kullanıyor ve aynı teknikle ufak patlayan alev topları da fırlatabiliyor.

Patlamanın gücüne gelirsek, muhtemelen gördüğümüz en güçlü patlaması All Might’a karşı olan ve spor festivalinde ki bu iki olayda ki patlama da oldukça güçlüydü. All Might ile verdiği mücadelede patlamanın gücü All Might’ı bile sarsmıştı ayrıca o patlama binaları rahatlıkla yıkacak güç ve büyüklükteydi. Büyüklüğünü tam hesaplamadım ama ortalama 5 metre genişliği ve ortalama 15 metre uzunluğa sahip kadardı. Bu gerçekten büyük bir patlama, daha iyi algılayabilmeniz için bu patlamanın gücü içi tamamen patlayıcı dolu bir tırı patlattığınızda ortaya çıkacak patlamadan daha fazla. Siz hayal edin ne kadar güçlü olduğunu. Bu patlamaları yapmak normalde Bakugou’ya zarar veriyor, lakin kostümünde ki yardımcı ekipmanlar sayesinde savaş alanında zarar görmeden de bu denli büyük patlamalar yaratabiliyor.

 

Bakugou’nun fiziksel statlarına gelirsek, bunu uzatmayacağım. Bakugou’nun fiziksel olarak özel bir yanı yok. Vücudu sıradan insan vücudu. Elbette aldığı eğitim sayesinde kası falan var lakin, siz de spor salonuna giderek onun vücudunu elde edebilirsiniz. Bahsetmeye değmez.

 

Kira Yoshikage, el fetişi olan bir manyak.


Kira Yoshikage vs Bakugou Katsuki

Kendisinin neredeyse hiç dövüş tecrübesi yok, bir iki tane var ama onlarda da güzelce dayak yedi diyebiliriz. En fazla Josuke ile olan dövüşü gerçekten adam akıllı bir dövüş olarak var sayabiliriz. Açıkçası Kira ile Bakugou hiç güç kullanmadan dövüşseler Bakugou’nun Kira’yı yamultacağını rahatlıkla söyleyebilirim. Ama işin içine özel yetenekler girince durum biraz karışıyor, Kira’nın standının “Stray Cat” ile birlikte toplamda dört adet özelliği bulunuyor ama Bite The Dust birebir dövüşlerde çok işe yarayan bir şey olmadığı için onu es geçeceğim.

Bu arada, sanırım arada standlardan da bahsetmem gerek. Standlar insanın ruhunun bir yansıması diyebiliriz en kısa özeti ile, eğer stantınız hasar alırsa bu hasar direkt olarak size de yansır. Lakin şunu unutmayın, sadece bir stant başka bir standa hasar verebilir. Kira’nın standı Killer Queen ve özelliklerini sıralamam gerekirse.

İlk özelliği, dokunduğu şeyi bomba yapmak. Yani böyle geçiyor ama bundan biraz daha fazlası, eğer Killer Queen bir bozuk paraya dokunursa ve siz de onun dokunduğu bozuk paraya dokunursanız vücudunuz içten dışa doğru patlar ve ölürsünüz. Bunu vücudunuzun bir parçasına da yapabilir, mesela sadece elinizi bomba yapar ve vücudunuzun geri kalanı toza dönüşür.

İkinci yeteneği ise avuç içi büyüklüğünde bir tank gönderiyor, bu tank en yüksek ısıya sahip objeye atlayıp patlıyor. Bu patlama kendisine hasar vermiyor.

Üçüncü yeteneği ise tam olarak ona ait değil, çünkü bu başka bir stand ile birleşerek elde ettiği bir yetenek ama geçici süreliğine de olsa onunla bütün oluyor. Bakugou’nun eldivenleri gibi düşünebilirsiniz bunu, bu yetenek sayesinde görünmez hava baloncukları oluşturuyor ve onları bombaya dönüştürüp patlatıyor.

Kira’nın kendisi normal insan olsa da standı kesinlikle süper insan fiziksel özelliklerine sahip, tek yumrukla elini bir insanın içinden geçirebilir ve elması kıracak yumruklara sahip Star Platinium’un yumruklarını ölmeden atlatabilir.

Elbette orda Star Platinium tam gücünde değildi ama, bu stand elmastan daha sert sütunları parçaladı. Ayrıca hız olarak ise gördüğümüz en büyük şey Crazy Diamond ile dövüşte kısa sürede olsa ona ayak uydurmasıydı ki Crazy Diamond, Star Platinium kadar hızlı ve Star Platinium da mermiyi tutabilecek kadar hızlı.

Şunu da belirtmeden geçmeyelim, Killer Queen’in menzili 1-2 metre iken ikinci özelliğinde gönderdiği minik tankın menzili 50 metreden fazla.

Yani Killer Queen hiç şüphesiz süper insan fiziksel özelliklerine sahip, bununla şunu da belirteyim standlar kullanıcılarının vücutlarını saracak şekilde var olup onların fiziksel güçlerini arttırabiliyor. Mesela Jotaro zıplarken bacaklarını Star Platinium’nun bacakları ile senkronize edip oldukça yüksek atlayışlar yapmıştı.

Gelelim sonuca, sonuç olarak kazanan kişi: Kira Yoshikage!

Sebebini açıklayayım, eğer Bakugou misilleme olarak Kira’ya atlarsa -ki muhtemelen öyle yapardı- Killer Queen kolaylıkla onu yakalayıp bombaya çevirebilir.

Mesafesini korursa da ikinci özelliği ile göndereceği tank er yada geç Bakugou’yu yakalayacaktır. Yukarda belirtmedim ama bu tank gerçekten çok dayanıklı, gerçi dayanıklı olmasa bile Bakugou’ona zarar veremezdi.

Bakugou için en iyi strateji menzilini koruyup uzaktan saldırı yapmak olur, ama Bakugou öyle oturup rakibinin gücünü inceleyen tartan bir karakter değil. Ayrıca öyle yapsa bile Kira uzaktan gelecek darbelerden rahatlıkla kaçınabilir standı sayesinde.

 

UYARI NOTU: Sitemizeki Death Battle’lar bizlerin yanı sıra gönüllü kişiler tarafından da yazılmaktadır. Bizim veya bir başkasının yazdığı Death Battle’daki görüşü veya ele alınan maddeleri onaylamıyor ya da yanlış buluyorsanız, bu Death Battle’lara karşılık sizler de Anti Death Battle yazabilirsiniz. Eğer siz de herhangi bir Death Battle yayımlamak isterseniz, düz yazı şeklinde veya word belgesine yazarak bize instagram veya Discord yoluyla gönderebilirsiniz. Discord linkimiz sitenin en üstünde yer alan menüde bulunmaktadır. Death Battle nedir, nasıl yazılır gibi konularda bilgi almak için buraya tıklayın.

Post Author: Kamikato

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir