Kars vs All Might

Kars vs All Might


Önce Kurallar:

– İki karakter de en güçlü formunda olacak.
– Hız video süreleriyle hesaplanmaya çalışılanacak.
– İki karakterde birbirini öldürmeye oynayacak.


Evet, bir anda gök yüzünde bir portal açıldı ve Kars şehre düştü. Bir takım olaylar sonucu kahramanlar karşı durmak için geldiler ama hiç biri sağ çıkamadı. İnsanlık umudunu kaybederken o geldi:

Bir numaralı kahraman All Might ve karşısında nihai yaşam formu olan Kars, bu savaşı kim kazanacak?

 

Önce All Might’dan bahsedelim:


All Might, uzun bir zaman boyunca gelmiş geçmiş en güçlü kahraman unvanının yanı sıra, huzurun/barışın sembolü olarak anıldı. Sahip olduğu güç sayesinde bu iki ismin de hakkını sonuna kadar verebiliyor. Peki ya sahip olduğu güç ne?

One For All, aktarılabilen bu güç kullanıcıya inanılmaz yüksek seviyede fiziksel güç veriyor. Peki ne kadar bir fiziksel güç? Hadi bunu biraz sınayalım.

Ama sınamadan önce şunu söylemek istiyorum, All Might ve Noumu dövüşünde All Might’ın dediğine göre Noumu’yu yenmesi 300+ yumruk sürmüş olsa da gençlik günlerinde olsa bu sadece 5 yumruk sürermiş. Basit bir hesaplama ile görüyoruz ki, All Might eskiden şu an olduğu halinden 60 kat daha güçlüymüş. Her savaşta olduğu gibi bu savaşta da karakterin en güçlü halini kullandığım için elde ettiğim verilerin 60 katını baz alarak dövüşü sunacağım.

 

Hız!

All Might gerçekten yüksek hızda gidebilen bir karakter, ilk sezonun sonlarında bir merdivenden aşağı inip bir kaç kötü adamı haklayıp üstüne üstlük de Aizawa’yı kurtardı. O merdivenin ortalama 45 metre olduğunu da belirteyim, buna rağmen bütün bu saydıklarım bir dakika bile sürmedi, sadece saniyeler sürdü. Ayrıca vuruş hızı da oldukça hızlı, Noumu ile dövüşünde 10 saniyede 300+ yumruk savurabildi. Hızının insan tepki süresinden çok daha hızlı olduğunu belirtmeme gerek bile yoktur. Bunlar hesaba katıldığında All Might muhtemelen Mach 29 hızında hareket edebiliyor.

 

Kuvvet!

All Might her yumruğunda hava akımları oluşturabilen bir karakter, üstelik bunlar güçsüz hava akımları falan değil. Bu hava akımları arabaları falan uçurabilecek cinsten ve bir düşünün bir arabanın yanından jet uçağı bile geçse bu tarz bir etkiye sebep olmaz. All Might’ın yumrularının sadece havası bile arabaları fırlatmaya, asfaltı delmeye, binaları yıkmaya yetiyor.

Kuvvet konusunda All Might bize gerçekten çok büyük örnekler sunuyor, muhtemelen bunların en büyüğü “United Stade Smah” adını verdiği vuruş. Bu vuruş devasa bir hortum çıkarmaya yetmişti, bu hortum o kadar güçlüydü ki binaları savurmaya bile yetti. Böyle bir hortuma sebep olan vuruşun uyguladığı kuvveti hayal edebiliyorsunuz, ama matematiksel bir değer vermem gerekseydi ortalama 10 bin ila 12 bin ton TNT gücüne eşit olduğunu söyleyebilirim. Bu değeri 60 ile çarpın ve All Might’ın en güçlü halindeyken ortaya çıkartabileceği yıkımı siz düşünün.

Kars vs All Might

 

Dayanıklılık!

All Might çok sık hasar alan bir dövüşçü değil, ama hasar aldığı zamanlarda bile çok rahatça bunun üstesinden gelebiliyor. En basit örneği Bakugou’nun yaptığı gerçekten devasa patlamalar All Might’ı pek sarsmadı. Bir süre oyaladı diyebiliriz ama ona gerçekten hasar vermedi bile. Ayrıca Noumu ile olan savaşta da Noumu’nun darbelerini göğüsledi ve devam etti.

En açık örneklerden biri ise All For One ile olan savaşında rakibinden yediği darbelere rağmen hayatta kalabildi, bu darbelerin etraftaki binaları rahatlıkla parçalara ayırdığını da unutmayalım.

Kars vs All Might

All Might gerçekten yüksek statlara sahip bir kahraman, ayrıca uzun süreli eğitimi ve kariyeri sayesinde oldukça fazla tecrübesi de var.

 

 

Şimdi gelelim nihai yaşam formu olan Kars’a:


Antik bir ırkın içinden çıkmış bir deha. Binlerce yıl yaşamış ve sayısız savaş görüp geçirmiş, bunların sonucunda tamamladığı taş maske sayesinde artık kendisi nihai yaşam formu.

Nihai yaşam formu olarak Kars dünyadaki her canlının yeteneğine sahiptir ve nu yetenekleri onlardan daha iyi kullanır, ayrıca tam anlamı ile ölümsüzdür. Bunların üstüne hamon da kullanabilir, hamon ise fiziksel gücü kat kat arttırabilen ve daha bir çok işe yarayan bir enerjidir. Bu arada şunu da atlamayalım, Kars’ın zeka seviyesi 400 IQ olarak belirtilmiştir. Yani inanılmaz zekidir, hava dalgalarını ve ısıyı falan da hissedebilir.

Bütün bunların yanı sıra Kars vücut parçalarını başka canlılara dönüşturenilir ve o canlıları da yönetebilir. Bu canlılar da normal canlılardan daha farklı olabilir, mutant sincap gibi. Ayrıca kendisini de modifiye edebilir, kanat çıkartabilir, kabuk oluşturabilir ve benzeri.

Ayrıca Kars kol ve bacaklarından çıkan kemik kılıçlara sahiptir, bu kulaçlar minik ve hareket eden dişlerle kaplı olduğu için metali bile kolayca kesebilir.

Gelelim Kars’ın hız, kuvvet ve dayanıklılık gibi statlarına.

Kars vs All Might

Hız!

Kars’ın refleksleri taramalı tüfekten çıkan mermileri havada kesecek kadar gelişmiştir, üstelik bunu yaptığında henüz nihai yaşam formu bile değildi. Kars’ın refleksleri inanılmaz gelişmiş olsa da ve mermileri havada kesebiliyor olsa da bir uçağa yetişmediğini de belirtelim.

 

Kuvvet!

Kars vs All Might

Kuvvet konusunda çok bir şey dememize gerek yok, mangaka kendisi zaten Kars’ın kavrama gücünün santimetre kare başına 900kg olduğunu bizzat belirtti. Buna hamonu ekledi mi emin değilim ama açıkçası çok da fark etmez zaten. Kars

‘ın pek dövüştüğünü görmedik, bu yüzden pek yorum yapamayacağım ama bu yazılar şimdilik bize yeterli.

Dayanıklılık!

Kars vs All Might

Taramalı tüfek, lav, uçak çarpması ve patlaması hatta uzaya uçmak, hiç biri Kars’ı öldürmeye yetmedi. Aslına bakarsanız Kars’ı öldürmek neredeyse imkansız, yani çok da şaşılacak bir şey değil. Ayrıca Kars uyumaz ve yiyip içmeden bir

yıl boyunca aktifliğini sürdürebilir. O bir yıl bitince ölmez, muhtemelen dinlenme modu gibi bir şeye geçer. Çünkü tekrar ediyorum, Kars ölümsüz.

Peki, bütün bu bilgiler ışığında kazanan kim olur?


Kars, All Might’ın uçuk fiziksel gücü yanında oldukça çaresiz. O daha ilk hamlesini yapamadan All Might onu yumruk manyağı yapabilir, All Might çok daha hızlı ve güçlü. Ayrıca Kars’ın ahtapot kolu çıkarması, kabuk oluşturması falan All Might’a karşı çok da etkili olmayacaktır, elbette All Might için işleri biraz zorlaştırabilir ama her açıdan All Might, Kars’dan çok daha güçlü.

…ve sonuç olarak kazanan: Kars

Şaşırdınız mı? All Might açık ara farkla daha güçlü olmasına rağmen Kars nasıl kazandı? Aslında cevabı basit, Kars ölümsüz. All Might onu akşama kadar yumruklasa da Kars kolayca ayağa kalkacaktır. Ayrıca Kars’ın çok zeki olduğunu unutmayın, All Might onu uzağa savurduğun da muhtemelen bir yere pusarak arkadan gizlice saldırabilir. All Might’ın, Kars’ı yenmesinin tek yolu onu uzaya postalamak olur. Evet, muhtemelen All Might bunu yapacak kadar kuvvetli ama dediğim gibi savaştığı kişi gerçekten çok zeki ve daha önce bu olaydan müzdarip olmuş birisi, aynı tuzağa iki kez düşmez ki açıkçası zaten All Might’ın bunu düşüneceğini ve deneyeceğini sanmam. Muhtemelen All Might’ın aklına bu fikir gelene kadar Kars onu öldürmüş olur.

 

Bir sonraki yazılarda görüşmek umuduyla…

 

UYARI NOTU: Sitemizeki Death Battle’lar bizlerin yanı sıra gönüllü kişiler tarafından da yazılmaktadır. Bizim veya bir başkasının yazdığı Death Battle’daki görüşü veya ele alınan maddeleri onaylamıyor ya da yanlış buluyorsanız, bu Death Battle’lara karşılık sizler de Anti Death Battle yazabilirsiniz. Eğer siz de herhangi bir Death Battle yayımlamak isterseniz, düz yazı şeklinde veya word belgesine yazarak bize instagram veya Discord yoluyla gönderebilirsiniz. Discord linkimiz sitenin en üstünde yer alan menüde bulunmaktadır. Death Battle nedir, nasıl yazılır gibi konularda bilgi almak için buraya tıklayın.

Post Author: Kamikato

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir