Anime Karakterlerinin En Güçlü Formları Part 1

Anime Karakterlerinin En Güçlü Formları yazımıza hoşgeldiniz. Bu yazımızda bazı anime karakterlerinin en güçlü formlarını ele alacağız. Her partta 5 Karakter olacak

 

NARUTO: BARYON MODE


Bu formunda, Naruto’nun saçları sivri hal alır ve başının her iki yanında tilki kulaklarına benzeyecek şekilde saçları dikilir.
Bıyık çizgileri kalınlaşır, gözlerinin etrafındaki pigmentler kararır ve tilki kulaklarına doğru uzanır. Normal gözü yerine Kurama’nın keskin yarık gözlerini alır.

Nükleer bir füzyona benzeyen bu süreçte Naruto’nun ve Kurama’nın çakrası yeni bir enerji türü üretmek için hammadde olarak kullanılır. Çakradaki artış hem Isshiki Otsutsuki’yi hem de Sasuke Uchiha’yı şok etmek için yeterli olmuştur.
Kullanım halindeyken, Naruto’nun refleksleri, hızı ve gücü Isshiki’nin bile yeteneklerini aşacak hale getirmiştir. Isshiki’nin saldırılarını zahmetsizce atlatmış ve savuşturmuştur.

Kurama, enerji tüketiminden dolayı kaynaklanan yoğun ölüm riski nedeniyle Naruto’yu gereksiz hareketler yapmaması veya boş düşünceler üzerine hareket etmemesi konusunda uyarmıştır. Baryon Mode’unu en verimli şekilde kullanmak için hesaplı hamlelere odaklanmak gerekmektedir.
Kurama, Baryon Mode’unun kullanıcının ömrünü kısalttığı gibi bir rakiple temas halinde rakibininin chakrasını kullanarak onunda ömrünü kısaltacağını belirtmiştir.

 

Anime Karakterlerinin En Güçlü Formları

 

 

MIDORIYA IZUKU: ONE FOR ALL FULL COWL- 100%


Izuku, Full Cowl boyunca One For All’u en üst düzeyde etkinleştirmekle kalmayıp All Might’ın gücüne rakip olabilecek bir güce ulaşmasının yanı sıra Kai Chisaki’nin saldırılarını kolayca alt etmesini sağlayan muazzam bir hız ve güç artışı yaşamaktadır.
Bu yeteneğini ilk olarak Eri’yi korumak amaçlı Kai Chisaki yani Overhaul’a karşı kullanmıştır.

Bu güç artışı fiziksel görünümünü de etkilemektedir. Gözlerinden çıkan alev benzeri izler ve açık renkli saçlara sahip olmuştur.
Şu anda bu formu sadece Eri ile temas halindeyken bir yerine zarar gelmeyecek şekilde kullanabilmektedir.
Eri bir kişinin vücudu üstünde Geri Alma yeteneğine sahip olduğundan One For All’un %100 kullanımında Izuku’nun vücudunda oluşan her hasarı en başa döndürerek Kai ile savaşmasını ve onu yenmesini sağlamıştır.

Anime Karakterlerinin En Güçlü Formları

 

YUICHIRO HYAKUYA: KING OF SALT


Yuu, Guren tarafından özel bir tableti yutarak aklını kaybeder ve acı verici özel bir dönüşüm geçirir. Son derece güçlü olmasına rağmen çılgına döner ve yakınındaki herhangi bir insanı öldürmeye çalışır.

Yu bilincindeki altın trompeti kullanrak bir dönüşüm daha geçirir. Uyandığında ise bir Seraph yani “Tuz Kralı” olarak adlandırılan İkinci Trompet haline bürünmüştür.
Ane gücü her canlıyı tuz sütunlarına dönüştürmektir. Abaddon’un imha ışınını durdurabilecek hatta engelleyebilecek kadar güçlü tuzdan bir mızrak yaratabilir. Seraph durumunun tam kontrolüne sahiptir.

Anime Karakterlerinin En Güçlü Formları

 

GON FREECSS: LIMITATION TRANSFORMATION


Son derece duygusal bir yoğluk yaşayan Gon, hayatı boyunca sahip olacağı aurayı tek bir seferde toplayarak Neferpitou’yu yenebileceği bir yaşa evrilmiştir. Nen yetenekleri, Aura salınımı ve Aura rezervleri, Kraliyet Muhafızlarının Meruem için bir tehdit olarak görebileceğinden bile fazla bir noktaya çıkmıştır.
Onun bu halini gören Killua, normalde bu güç düzeyine ulaşmak için onlarca yıl eğitime muhtaç olduklarını belirtmiştir. Artan hız ve refleksleri, Neferpitou’nun Terpsichora’sının sınırları ötesine geçmiştir.

Bu durumdayken Gon’un tek bir tekmesi, Neferpitou’yu metrelerce fırlatmaya ve kan kusmasına sebep olmuştur. Neferpitou’nun, Meruem’in fiziksel saldırısından sadece bir çizikle kurtulduğunu da unutmayalım
Aynı zamanda Isaac Netero’nun saldırısından da hasar almamıştır. İlk saldırısında (Jajaken) Neferpitou’yu bir tepenin kenarına fırlatmış ve bilincini kaybetmesine sebep olmuştur. Öldürmesi için sadece bir kaç saldırı daha yapması gerekmiştir.

Ancak ödenecek bedel de bu muazzam güç artışı kadar fazladır. Neferpitou, bu yeteneğin ancak olağanüstü yetenekli bir kişi tarafından isteyerek yatkınlıklarının bir kenara bırakılması ve hayatının kısaltılmasıyla mümkün olduğunu tahmin etmiştir.
Gon gelecekte bir daha asla Nen kullanamayacak şeklinde bir düşünce yürütmüştür. Gon, Neferpitou’nun ölümünden sonra normal haline geri dönmüş, vücudu tanınmaz hale gelmiş, tüm enerjisi çekilmiş ve komaya girmiştir. Vücudu çok geçmeden çürümeye başlamış ve sürekli olarak yaşam ünitelerinden destek almaktadır.

 

Anime Karakterlerinin En Güçlü Formları

 

ICHIGO KUROSAKI: MERGED HOLLOW FORM


Ichigo, Shinigami güçleri ile ilgili gerçeği öğrendikten ve Zanpakto’sunu yeniden oluşturduktan sonra, Hollow ve Quincy güçleri birbirleriyle dengelenmiştir; ancak, Ichigo’nun içindeki Hollow büyük miktarda Quincy Reiatsu’su ile uyandırıldığında denge bozulmuş ve içindeki Hollow ile Ichigo’nun birleşmesi sonucu oldukça bir güçlü formla sonuçlanmıştır.
Bu formda, Ichigo’nun yüzünün son tarafı Ulquiorra ile savaştığı zamandaki gibi Hollow şeklini alacak şekilde değişmiştir. Sol gözü siyah bir sklera ve sarı bir iris haline geçmiştir, boynunda lekeler vardır ve başının sol tarafında ileriye doğru bir boynuz belirir.

Hollow forumunda olduğu gibi Ichigo’nun Merged Hollow Form’u da savaş yeteneklerini ve genel gücünü büyük ölçüde arttırır.
Bu formdayken Ichigo’nun hızı da büyük bir ölçüde artmaktadır. Orihime’nin Santen Kesshun korumasının önüne takip edilemeyecek bir hızla geçmiş ve uzaklaşmıtır. Orihime bu durumda oldukça şaşırmıştır. Kısa bir süre ardından Yhwach yakın mesafeli bir dövüşe hazırlanmak için Reishi kılıcını oluşturduğunda, Ichigo, Yhawch tepki dahi veremeden kılıcı tutan kolunu tutmuştur.
Yhawch ile savaşırken sadece kolunu tek elle sınırlamakla kalmayıp avaştıkları kulenin büyük bir parçasını da yok etmiştir.

Ichigo, Reiatsu’sunu serbest bıraktıktan sonra Yhwach’ın etkilenmesine ve “büyüleyici, muhteşem” olarak tanımalasına neden olmuştur

 

Anime Karakterlerinin En Güçlü Formları

 

Yazar: Tomoe

Post Author: tomoe

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir